Firma Onivon chce v areálu postavit bioplynovou stanici a má zájem o pět hektarů. Malou část z této výměry bude používat společnost SIAG, jež už v Transportě sídlí a chce zde rozšířit výrobu komponentů pro větrné elektrárny. Jeden a půl hektaru prodá město firmě Dřevovýroba Ficek, která nyní sídlí pod Kopanicí. Je zřejmé, že firmy, které se v západní průmyslové zóně usadí, nebudou zaměstnávat tisíce lidí. „Někomu se může zdát, že uplatnění dostane málo pracovníků. Ale jsou tu vůbec lidé při tak nízké nezaměstnanosti? To je fatální otázka pro celý region,“ míní starosta Jan Čechlovský.

Konečně byla zahájena rekonstrukce příjezdové komunikace do zóny, kterou CzechInvest podpořil čtyřicetimilionovou dotací. Složitými jednáními s firmou Onivon, jež je vlastníkem pozemku, se zahájení stavby prodlužovalo. Hrozilo, že se nedodrží termín a peníze propadnou. Prodej parcely na výstavbu bioplynové stanice byl proto ze strany města diplomatickým tahem.

Chrudimské průmyslové zóny se rychle plní. Ta, která se rozkládá na severní straně města u výjezdovky na Pardubice, už může některému zinvestorů nabídnout pouhých 2300 metrů čtverečních. Cena za metr čtvereční přesahuje 900 korun, záleží na vzdálenosti od hlavní silnice. Ceny ve velké průmyslové zóně na západní straně města jsou postatně levnější, pohybují se okolo čtyř set korun. Například firma Dřevovýroba Ficek, jejíž záměr odkoupit 15000 metrů čtverečních vpondělí 25. června odsouhlasilo zastupitelstvo města, zaplatí za metr 390 korun