Hasiči v Pardubickém kraji za listopad vyjeli celkem k 457 událostem. Nejvíce na Pardubicku. Značný podíl na tom měli technické události - ty celkem ve 242 případech. Zasahovali také u 120 nehod a 68 požárů. Nejvíce hořelo opět na Pardubicku, jen tady hasiči museli k ohni hned devětadvacetkrát.


Nejvíce ze všech požárů připoutala pozornost událost z 26. listopadu - požár ve stájích Apolenka ve Spojile na Pardubicku. Už 27. listopadu policejní pes cvičený na vyhledávání hořlavin v bývalé stáji označil místo, kde měla být použita zápalná látka. Její přítomnost tento týden potvrdila i laboratoř. Vyšetřování požáru tak přechází od hasičů ke kriminalistům. I nadále platí, že škoda byla vyčíslena na přibližně dva miliony korun.

"Uchránit se naopak podařilo zvířata, hlavně ustájených 43 koní a dále majetek ve výši 3 miliony korun," dodala mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková.

Velkou škodu provázel také požár ze 16. listopadu v Moravanech, kde došlo k požáru zemědělského objektu. Škoda byla vyčíslena na 5 milionů korun, uchránit se podařilo majetek ve výši 10 milionů korun. Tady byla jako příčina vzniku požáru stanovena nepředpokládaná technická závada na elektroinstalaci.


29. listopadu 2018 zasahovali hasiči v Němčicích na Svitavsku, kde došlo k požáru garáže se stodolou a obytnou částí rodinného domu. Při tomto požáru byl popálen muž. Škoda byla předběžně vyčíslena na 3 miliony korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 100 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost, konkrétně manipulace se žhavým popelem.