"Hasiči zasahovali za prvních 7 hodin dne 8. července celkem u 52 událostí v souvislosti s počasím. Jednalo se zejména o popadané stromy na komunikaci, ale i na vozidla a dráty elektrického vedení," informovala tisková mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

"Nejhorší situace byla v okrese Ústí nad Orlicí, kde hasiči zasahovali u 41 událostí, ve Svitavách u 4 událostí a Chrudim i Pardubice vždy po 3 výjezdech většinou k popadaným stromům. Hasiči odstraňovali utrženou střechu v Kunvaldu, ale i v Českých Petrovicích. Strom přes železniční trať odstraňovali hasiči v Letohradě. Evakuovány musely být hned dva dětské tábory u Nekoře. Starosta obce dětem poskytl prostory na obecním úřadě. Děti jsou v pořádku a zajištěna byla pro ně strava i pití," doplnila Horáková. 

Na Chrudimsku způsobila bouřka v noci mimo jiné požár domu v Hodoníně u Nasavrk.  

"Blesk uhodil do rodinného domu se stodolou a přístavky 7. července v 2.44 hodin. Na místě zasahovalo celkem 7 jednotek hasičů, po jejich příjezdu byla již celá střecha v plamenech. Uvnitř objektu se nikdo nenacházel. Hasiči nalezli psa, kterého před plameny zachránili. Hasiči požár dostali pod kontrolu v 4.51 hodin. Škoda byla předběžně vyčíslena na 2 miliony korun," popsala zásah hasičů Vendula Horáková.