Několik minut před 19. hodinou z prostředního ze tří vagonu osobního vlaku, který přijel na třetí kolej z Jaroměře, vyšlehly plameny. „Všichni cestující se dostali bezpečně ven a nikdo nebyl zraněn,“ uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje Martina Žahourková.

Ještě před příjezdem hasičů zaměstnanci Českých drah odpojili poslední vagon a lokomotivu s prvním vagonem od hořícího vozu. Požár se tak nerozšířil na zbytek soupravy. Hlavním nádražím se šířil černý štiplavý dým.

„Kvůli nebezpečí elektrického zkratu muselo být odpojeno trolejové vedení na všech kolejích. Hasičům se podařilo dostat požár pod kontrolu v 19.18 hodin. Aby mohla být co nejdříve obnovena železniční doprava, která byla kvůli hasebního zásahu zastavena na čtyřech kolejích, odtáhli zaměstnanci drah poškozený vůz na vedlejší kolej. Tam hasiči ohniska požáru dohasili,“ popsala událost Martina Žahourková.

Podle předběžných odhadů úterní požár na hradeckém hlavním nádraží způsobil hmotnou škodu ve výši 1,05 milionu korun. Přičiny vzniku požáru se stále vyšetřují. Úmyslné zapálení vagonu žhářem je velmi nepravděpodobné.