Na místo se tak postupně začaly sjíždět další jednotky ze širokého okolí, které nabírali vodu z jednoho kochánovického rybníku. Dva chrudimští hasiči se na počátku zásahu nadýchal zplodin z hoření.

"Na místě byla naše posádka, po ošetření jsme je nechali na místě," potvrdila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Alena Kisiala. Chrudimský starosta František Pilný potvrdil, že k vážnějšímu zranění hasičů, například popáleninám, nedošlo. "Dostali dávku kyslíku, už jsou v pořádku," potvrdil.Do lokalizace požáru shořelo odhadem deset hektarů lesa, a to výhradně na území města Slatiňan, které patří pod správu Lesů České republiky. Do chrudimského katastru plameny nezasáhly.

17:20 - Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje: Dva hasiči byli ošetření na místě zdravotnickou záchrannou službou, z toho jeden byl převezen do nemocnice na pozorování. Dalším dvěma dobrovolným hasičům byla podána kyslíková terapie, a poté se opět zapojili zpět do zásahu. Na místě je už i vyšetřovatel hasičů, který předběžně zjistil, že možnou přicinou bylo pravděpodobné odložení přehřátého zemního benzínového vrtáku na suchou trávu na okraji lesa. Výše škody není dosud vyčíslena.

Příjezd k místu požáru byl zakázán, cestu ohraničila policejní páska.Příjezd k místu požáru byl zakázán, cestu ohraničila policejní páska.Zdroj: Deník/Romana Netolická

ČTVRTEK 13:58 - V Kochánovicích poblíž bývalé střelnice u Slatiňan na Chrudimsku hoří les o rozloze zhruba 150 krát 150 metrů. Požár byl nahlášen před půl jednou odpoledne. Zasahuje zde hned několik hasičských jednotek, byl vyhlášen požární poplach 3. stupně. Dým je vidět několik kilometrů daleko. Dva hasiči utrpěli zranění.

Podle některých svědků je kouř vidět dokonce až z 15 kilometrů vzdálených Pardubic. Hasičům nehraje do karet poměrně silný vítr.

"Hoří na ploše zhruba 150 na 150 metrů," uvedla starosta Slatiňan Ivan Jeník.

Byli sem povoláni i záchranáři ZZS Pardubického kraje. Ošetřili dva hasiče, z nichž jeden bude převezen do nemocnice.

Je vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Na místo se sjíždí mnoho hasičské techniky Heřmanův Městec, Zaječice, Rosice, Chrudim, Lukavice, Stanice Chrudim, Chrast, Hrochův Týnec, Slatiňany, Nasavrky, Trhová Kamenice, Seč, Stanice Pardubice.