"K požáru chaty v Seči, části Ústupky, vyjíždělo v neděli 26. listopadu ve večerních hodinách pět jednotek hasičů. Jednalo se o dřevěnou chatu, ke které byla asi před 36lety přistavěna zděná část. Při příjezdu hasičů byla celá střecha v plamenech. Hasiči ihned nasadili dostatečný počet proudů vody k likvidaci požáru. Plameny hasiči zkrotili za necelou hodinu, poté bylo ale nutné rozebrat střešní konstrukci," uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Hasiči se kromě plamenů potýkali také s namrzlým povrchem na vozovce, a tak na místo byl povolán sypač. Požár se podařilo zcela zlikvidovat před půlnocí. Po závěrečném průzkumu termokamerou již hasiči nenašli žádná ohniska požáru a hasiči se tak postupně vrátili na stanice.

Vážná nehoda zablokovala silnici I/17 na Chrudimsku.
Při sobotní nehodě dítě nezemřelo. Policie dementovala svou dřívější informaci

"Dle slov vyšetřovatelky hasičů, žena zůstala v chatě přes noc a byla nucena si zatopit v kachlových kamnech. Kouřovod procházel jak zděnou částí, tak se ale na jedné straně dotýkal i dřevěného obložení, od kterého požár vznikl a začal se šířit," dodala mluvčí hasičů.

Příčinou vzniku požáru byla tedy špatná instalace kouřovodu. Škoda je podle Horákové předběžně vyčíslena na 900 tisíc korun. Hasičům se podařilo uchránit majetek ve výši 200 tisíc korun.