Evakuace studentů proběhla v rychlosti. Hned po ní přijelo několik hasičských jednotek z Chrudimi a Topole. Hasiči ihned přichystali techniku a vběhli do budovy, aby ji prohledali. Chvíli na to již policisté v Poděbradově ulici odklánějí dopravu.

„Devět lidí ztratilo orientaci a nenašlo cestu ven, ale všichni byli nalezeni a ošetřeni,“ sdělil velitel zásahu Kamil Petružálek. „Jedna třída tam uvízla, evakuovali jsme ji s pomocí žebříku,“ dodal Petružálek. Se zásahem svých jednotek je spokojen.

Přítomni byli i pracovníci z odboru sociálních věcí chrudimského městského úřadu. „Máme za úkol evakuovat lidi, které nám hasiči z domu vyvedou a zaregistrovat je,“ řekla Radka Pochobradská z odboru sociálních věcí.

Pro některé evakuované přijel autobus. „Musíme odvézt evakuované na bezpečné místo, zabezpečit jim potravu a oblečení,“ vysvětlila Pochobradská. S evakuací školy byla spokojená i její ředitelka Jana Ullrichová.

„Podařilo se nám studenty vyvést ze školy za dvě minuty. Hasiči přijeli do pěti minut a celá evakuace trvala půl hodiny,“ zhodnotila akci ředitelka Ullrichová.

Ihned po zásahu se sešel chrudimský krizový štáb.

Celá akce byla cvičením, které potvrdilo, že byli aktéři dobře připravení.

(les)