V sobotu 20. července po 17. hodině vyjížděli profesionální hasiči z kraje Vysočina ze stanice Chotěboř a dobrovolné jednotky z Golčova Jeníkova, Habrů a z Pardubického kraje profesionální hasiči ze Seče a dobrovolné jednotky z Třemošnice, Seče a Běstviny, k požáru obilného pole v obci Heřmanice.

Místo požáru se nacházelo ve špatně přístupném terénu za přehradou Pařížov ve směru na obec Heřmanice. K obloze stoupal velký sloup dýmu. Ten byl vidět na několik kilometrů daleko.

Požár pole u Heřmanic, 20.7.2019

Po příjezdu hasičů na místo byly ihned zahájeny hasební práce. Požár se rychle podařilo dostat pod kontrolu a zcela ho zlikvidovat už za několik minut. Zasažena byla plocha o rozměrech přibližně 500 x 500 metrů, nasazeno bylo několik vodních proudů. Na pole přijel také traktor a ten začal se zaoráváním půdy, aby nedošlo k dalšímu šíření. Škoda na shořelé obilnině je 250 tisíc korun. Zbytek hodnoty pole ve výši 1 500 000 Kč byl uchráněn.

Na místě byli také policisté z obvodního oddělení Třemošnice, kteří předali místo události kolegům z Golčova Jeníkova z důvodu místní příslušnosti.

Příčina vzniku požáru je nyní předmětem šetření.

Zdeněk Sasín ml.