HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR PARDUBICKÉHO KRAJE


Tisková zpráva – 6. prosince 2008

HZS Pardubického kraje, územní odbor Chrudim

Profesionální hasiči z Hlinska zasahovali 5. prosince v 17.47 hodin u požáru v rodinném domě v Turkyňově ulici v Hlinsku. Dále zde zasahovaly dobrovolné jednotky hasičů Vítanova, Blatna-Hlinska a Hlinska. Jednalo se o požár jídla na sporáku. Dům byl zakouřen a hasiči z něho vyvedli dvě osoby, které se nadýchaly jedovatých zplodin. Jednalo se o matku a syna. Muž se v době požáru nacházel mimo dům. Matku se synem ošetřila zdravotnická záchranná služba. Požár hasiči dostali pod kontrolu za jedenáct minut a zlikvidován byl za dalších šest minut. Hasiči poučili majitelé domu jak se používá elektrické i plynové vařiče. Škoda byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun. Událost ze strany hasičů byla ukončena v 18.51 hodin.

V 18.43 hodin byly vyslány profesionální jednotky hasičů z Chrudimi a Čáslavi a jednotka dobrovolných hasičů z Heřmanova Městce k dopravní nehodě, která byla hlášena na silnici u Podhořan u Ronova. Jednalo se o čelní střet dvou osobních automobilů. Nehoda se stala již na území okresu Čáslav. Celkem musely být vyproštěny tři osoby a zraněny byly celkem 4 osoby. Po vyproštění zraněných osob hasiči odstranili následky nehody a vrátili se zpět na základnu.

Šestý prosincový den zaznamenali hasiči Pardubického kraje celkem 17 výjezdů. Nejvíce zásahů bylo na dopravní nehody. Například v 8.38 hodin zasahovali hasiči z Hlinska u nehody osobního vozidla, které po nárazu do stromu viselo nad potokem a to v Trhové Kamenici. Zraněná osoba byla při příjezdu hasičů již mimo vozidlo. Hasiči poskytli zraněné osobě předlékařskou pomoc a po příjezdu vozidla záchranné služby, byl řidič předán do péče zdravotníkům. Hasiči zasypali potok sorbentem, aby nedošlo ke znečištění vody. Po příjezdu policistů k místu nehody hasiči provedli vyproštění vozidla a jeho naložení na vozidlo odtahové služby.


por. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje