Při převozu balíků slámy došlo s největší pravděpodobností k úletu žhavého karbonu z traktoru na balíkovou slámu a traktorista při zatáčení si všiml, že se mu ze slámy kouří. Zastavil a vylezl na slámu. „Zjistil, že sláma zhruba uprostřed nahoře hoří. Vrátil se do traktoru, vzal hasicí přístroj a snažil se požár uhasit. V té době v místě foukal dosti silný vítr, a tak došlo k rychlému rozhoření," uvádí vyšetřovatel hasičů Zdeněk Horský. Požár se  traktoristovi ale nepodařilo zlikvidovat.

Traktor s hořícím vlekem stál na silnici blízko lesa, a tak hrozilo nebezpečí požáru. Proto musel traktor s vlekem zacouvat na nedalekou louku a tam mohlo hašení pokračovat. Na místo mezitím přijel nakladač, který začal hořící slámu sundávat z vleku a hasiči mohli hasit. Voda v cisternách hasičských aut nestačila, a tak museli dobrovolní hasiči ze Seče jezdit k nedalekému rybníku pro vodu.

Přibližně po dvou hodinách byl oheň pod kontrolou. K dohašovacím pracem použili hasiči vodní dělo, kterým slámu prolili.   (sas)