Ve středu po 15. hodině oznámil náhodný občan požár objektu truhlárny v průmyslové zóně v Ronově nad Doubravou.

Jako první se na místo požáru dostavil místní sbor dobrovolných hasičů a postupně dorazili také dobrovolní hasiči z Třemošnice, profesionální hasiči ze stanice v Seči i dobrovolníci z Prachovic a hasičská jednotka z Čáslavi. Na začátku zásahu šlehaly z okna prostoru kotelny asi metr vysoké plameny.

„Skrz rozbité okno jsme začali hasit požár v kotelně, kde byly kolem kotle zbytky dřevotřísek a dřeva a v okolí vybuchovaly barvy,“ sdělil velitel SDH Ronov Karel Kouba.

Hasiči museli při zásahu použít dýchací přístroje, ventilátory na odsávání vzduchu a další techniku.

Příčiny požáru se nyní vyšetřují. Podle vyjádření majitele truhlárny činí předběžná škoda asi sto tisíc korun. (pk, man)

TISKOVÁ ZPRÁVA HZS PARDUBICKÉHO KRAJE: Nedodržení předpisů pro užívání topidla a požár je na světě

Dne 23. března v 15.14 hodin vyjíždělo pět hasičských jednotek k požáru truhlárny do Ronova nad Doubravou. Jednalo se o zděný objekt truhlárny, který byl při příjezdu hasičských jednotek z jedné třetiny zasažen požárem. V 15.50 hodin dostali hasiči požár pod kontrolu a zcela zlikvidován byl v 16.22 hodin.

Nejednalo se o plamenné hoření, nedostatek vzduchu způsobil, že objekt pouze doutnal, a tak hasiči museli odhalit všechna skrytá ohniska požáru a postupně je uhasit.

Aby nedošlo k opětovnému rozhoření, tak místo požáru bude do ranních hodin hlídat místní jednotka dobrovolných hasičů. Požár vypukl proto, že nebyly dodrženy předpisy pro používání topidla.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 90 tisíc korun. Uchránit se hasičům podařilo majetek ve výši 400 tisíc korun.

(Vendula Horáková, mluvčí krajských hasičů)