Policisté ze Skutče v neděli úspěšně dešifrovali zmatenou telefonickou zprávu ženy, která uvedla, že se nachází i se svým tříletým synem v chatě plné kouře, z níž se jí nedaří dostat ven.

Žena tvrdila, že chata stojí u Ústí nad Orlicí, hovor však přicházel ze Skutečska. Příjmení ženy ale pomohlo policistům kontaktovat jejího otce, jehož jeden z policistů shodou okolností znal.

Hlídka pak vyrazila najisto na otcem označené místo. Zde ale policisté narazili na zamčené vchodové dveře. Po chvíli spatřili v okně ve zvýšeném přízemí ženu - stála u pootevřeného okna s mobilem v ruce a byla v obličeji i na oblečení pokrytá sazemi. Z okna vycházel kouř.

Žena nemluvila, jen se nepřítomně dívala z okna. Jeden z policistů k domu přistavil lavici a oknem vlezl dovnitř. Plameny neviděl, všude však byl kouř, a tak si svítil baterkou při zemi, kde bylo trochu vidět. Chroptění jej nakonec zavedlo až k chlapci ležícímu na podlaze. Opatrně jej donesl k oknu, kde stál kolega a spolu s ním pak pak zachránil i matku dítěte.

Před domem se matky i jejího syna ujali mezitím přivolaní zdravotníci a následně je převezli do nemocnice k ošetření.

(lm, man)