Ve čtvrtek pár minut před půlnocí vyjížděli chrudimští profesionální i dobrovolní hasiči k požáru do chrudimského tanečního klubu Nyx.

"Hasiči ihned po příjezdu provedli průzkum a zjistili, že požár zasáhl hlavně vnitřní část objektu a rozšířil se do stropních částí a na střechu," popsala zásah tisková mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Hasiči bojovali s plameny téměř dvě hodiny, pod kontrolu dostali oheň v 1.05 hodin a zcela zlikvidován byl v 1.51 hodin.

"Přes noc ještě místo požáru hlídali dobrovolní hasiči. Samotný zásah byl ukončen v pátek v 9.54 hodin," doplnila Horáková.

Ke zranění osob naštěstí nedošlo, škoda se však odhaduje na 1,5 milionu korun.

Podle vyšetřovatelů byl požár dílem dosud neznámého žháře.

"Dnes dopoledne se na místo dostavil i speciálně vycvičený pes na vyhledávání hořlavých kapalin, který označil hned několik míst, kde bylo použito akcelerantů hoření," vysvětlila v pátek Horáková.

Tento taneční klub si žhář nevybral poprvé, plameny zničily jeho vybavení už před třemi lety v únoru. Oheň se tehdy pro malý přístup vzduchu sám uhasil. Kromě škody tehdy po pachateli zbyly i stopy v podobě kanystrů od hořlavé kapaliny, které ponechal na místě.

(vh, čtk)