K požáru došlo v obci Řestoky. Automobil hořel u domu a poblíž se nacházel i strom. Plameny hasiči zkrotili, aby nedošlo k rozšíření právě na blízko stojící strom. Požár dostali hasiči pod kontrolu v 7.50 hodin a zcela zlikvidován byl v 8.16 hodin.

Závada na elektroinstalaci způsobila požár vozidla„Manželka majitele vozidla ráno před šestou hodinou odjížděla s vozidlem do práce, po ujetí zhruba pěti kilometrů uslyšela v motorové části vozidla klepání. Po poradě s manželem se vrátila domů a vzala si druhé vozidlo,“ popisuje vyšetřovatel hasičů HZS Chrudim Martin Vojta s tím, že vozidlo asi po hodině odstavení začalo hořet.

Majitel se snažil spolu se sousedem vozidlo uhasit pomocí hasicích přístrojů a vodou ze zahradní hadice. Při tom zavolali na linku 150. Uhasit požár se majiteli po rozhoření nepodařilo. Požár zlikvidovaly až jednotky požární ochrany.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 80 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 5 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru je s největší pravděpodobností závada na elektroinstalaci.

(vh)