deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Kauza ústecké Krajské zdravotní: Deník prošel smlouvy mezi nemocnicemi a firmami zadržených. Policie může zkoumat tisíce kontraktů.
Česko dál nevydá víza Rusům a Bělorusům: Prodloužení zákazu vydávat povolení ke vstupu a pobytu schválila vláda.
Restaurátoři opravují baldachýn ve Sv. Petru: Kolem slavného Berniniho monumentu ve Vatikánu roste lešení. Projde prvním velkým zásahem od 18. století.
Německo nabízí další Leopardy 2A4: Česko je může získat díky další podpoře Ukrajiny, o nabídce informovala vládu Černochová, řekl premiér Fiala.
Španělsko zaznamenalo propad porodnosti: Počet porodů v zemi bylo loni nejnižší od počátku vedení záznamů před osmdesáti lety.
Z londýnského vysílače bude hotel: Ikonickou BT Tower v centru britské metropole koupí americká firma vlastnící síť hotelů a adaptuje pro své účely.
Ruský proválečný bloger spáchal sebevraždu: Poddůstojník Andrej Morozov, známý jako Murz, podle tisku tvrdil, že na něj propagandisté uspořádali štvanici.
Bratislava vzpomíná na Kuciaka a Kušnírovou: Lidé na náměstí SNP se sešli v den šestého výročí vraždy investigativního novináře a jeho partnerky.
Stávka zavřela Eiffelovku: Dominanta Paříže je nepřístupná od pondělí, protest může trvat déle. Personál chce lepší investice do údržby stavby.
Německá liga ustoupila protestům fanoušků: Zrušila záměr přivést do nejvyšších soutěží investora, který by do fotbalu vložil v příštích letech miliardy eur.
Deváťák měl zapálit kancelář Jednotného Ruska: Policie žáka zadržela, Putinova strana požár bez velké škody v okolí Moskvy označila za "teroristický čin", žádá tresty.
Únor je zatím nejteplejší za 100 let: Průměrná teplota 6,7 stupně překonala podle ČHMÚ dosavadní maxima o víc než 2 stupně.
Oriflame zažívá ekonomické oslabení: Výrobce kosmetiky vykázala propad zisku o 84 % procent.
Martínek je už v domácím léčení: Chlapec se vzácnou nemocí díky veřejné sbírce podstoupil léčení ve Francii, nyní ho propustila i pražská nemocnice.
Zelenskyj žádá jednání o blokádě polských hranic: Ukrajinský prezident proti pohraničnímu protestu polských zemědělství chce rozhovory s EU i sousedem.
Uctili Navalného, dostali povolávací rozkaz: Několik mužů v Petrohradu bylo povoláni k vojsku po zatčení policií za položení květin na památku zemřelého.
Trump v lednu v kampani víc utrácel než vybral: Exprezidentova kampaň za znovuzvolení měla v prvním měsíci roku deficit. Jeho politické organizace navíc platí za soudy.
Slovensko tiske lístky k volbě prezidenta: O nejvyšší úřad v zemi se oficiálně uchází jedenáct kandidátů.
Německo očekává jen minimální růst: Ministr hospodářství Robert Habeck revidoval očekávání a uvedl, že HDP Spolkové republiky letos poroste jen o 0,2 %.
Smartwings znovu zcela vlastní čeští akcionáři: Téměř poloviční podíl od čínské CITIC koupila společnost Prague City Air, oznámily aerolinky.
Kneset odmítl palestinský stát bez dohody: Izraelský parlament schválil deklaraci proti "jednostrannému vyhlášení" státu navrženou premiérem Netanjahuem.
Zbrojířka z natáčení filmu Rust stojí před soudem: Stejně jako herec Baldwin čelí obžalobě z neúmyslného zabití kameramanky chybně ostře nabitým revolverem.
Italové si oblíbili TikTok: Je nejužívanější sociální sítí v zemi, před YouTube a Facebookem. V zemi je užívá 43 milionů lidí, 73 % populace.
ANO svolává Sněmovnu kvůli migračnímu paktu: Opoziční hnutí požádalo o další mimořádnou schůzi, konat by se mohla příští týden.
Boris Johnson odvolal debatu s Tuckerem Carlsonem: Britský expremiér rozhovor s americkým kontroverzním moderátorem zrušil po smrti Navalného.