deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Morana na voru: V Českém Krumlově vítali jaro u Vltavy.
Podezření z kartelu: Antimonopolní úřady několika zemí prohledaly kanceláře firmy Red Bull. Vyšetřují podezření z kartelového chování.
Zaražené prémie: Švýcarská vláda zastaví vyplácení některých bonusů pracovníkům Credit Suisse převzaté konkurenční UBS.
Hrozba bombou na Manhattanu: Kvůli anonymní výhrúžce museli vyklidit soud právě když mělo začít slyšení k dalším případu exprezidenta Trumpa
Obnova za 370 milionů: Pro přerovský magistrát opraví zchátralou budovu na náměstí. Pronásleduje veslaře: Ornitologové v Plzni marně měsíc loví labuťáka nazývaného Trenér.
Dál od Moskvy: Ukrajina zakázala používání místopisných názvů odkazujících na Rusko. Příslušný zákon schválil ukrajinský parlament.
Po rozpuštění stíhání: Ruské úřady stíhají zástupce nuceně rozpuštěného Memorialu. Viní je z "diskreditace" příslušníků armády.
Peníze pro pečující osoby: Ministerstvo práce navrhlo zavést pravidelnou valorizaci příspěvků na péči. Rostl by jako zásluhový díl důchodů.
Kamení na kolejích: Kvůi kamenům nasypaným na trať z Jindřichovice pod Smrkem do Liberce je zastavený provoz mezi Libercem a Mníškem.
Madona z Havraně na vyšetření: Vzácnou sochuz ze 14. století zkoumali odborníci pomocí počítačové tomografie.
Odměna pro běžce: Jablonecká mincovna vyrazila medaile pro účastníky seriálu Běhej lesy.
Macron drží vládu: Francouzský prezidnet hodlá přes trvající protesty udržet stávající kabinet a odmítá rozpuštění parlamentu.
Stažení britského snímku: V Hongkongu zrušili premiéru hororu Medvídek Pú: Krev a med. K hlavní postavě bývá přirovnáván čínský president Si.
Zmírnění zákazu: Evropská unie zvažuje, že po roce 2035 umožní prodej nových s motory na syntetická paliva.
Možná obžaloba exprezidenta: Velká porota zvažující obžalobu Trumpa ze zneužití peněz na kampaň k umlčení pornoherečky zasedne v New Yorku ve středu.
Vlaky stojí: Na trati u Dolan zahynula žena. Mezi Kralupami a Holešovicemi jezdí náhradní autobusy. Snížení trestu: Za pád mostu u Vilémova padly nižší tresty. Odvolací soud kritizovaly chyby soudců v Havlíčkově Brodu. Přišel o 800 tisíc: Muže z Chomutovska oklamali podvodníci. Vydávali se za zástupce pojišťovmy a centrální banky.
Trať je zavřená po srážce vlaku s osobou: Kyvadlová náhradní autobusová doprava je zajištěna v úseku Praha-Holešovice Kralupy nad Vltavou a zpět.
Přelomové rozhodnutí Ústavního soudu: Za pochybení autorizovaného inspektora, které nedokázal napravit stavební úřad, nese odpovědnost stát.
Napadení na ulici: Policie v Birminghamu vyšetřuje pokus vraždy. Útočník polil a zapálil muže na cestě z mešity.
Zákaz úřední změny pohlaví na Slovensku: Návrh novely prošel do druhého čtení v Národní radě. Umožnila by změnu jména, ale na pohlaví a rodného čísla v dokladech
Goggle chystá otevřít svého chatbota: Američtí a britští uživatelé se mohou hlásit do fronty na přístup k nástroji Bard. Konkuruje oblíbeným AI chatbotům.
Plyn do Číny: Putin po jednání s ruským protějškem oznámil, že Ruskou sousedovi dodá do roku 2030 98 miliard kubíků zemního plynu.