Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Filmová kontroverze v Británii: Kino v centrálním Londýně zrušilo soukromé promítání filmu, jehož celý scénář napsala umělá inteligence.
Zrádce u Charkova: Až 8 let vězení hrozí Ukrajinci z města Derhači, který Rusku poskytoval informace o ukrajinských silách v okolí.
Olympijské hry v Paříži: Ze světového žebříčku se do nich kvalifikovala stolní tenistka Hana Matelová.
Předseda nevidomých na Vysočině skončil u soudu: Sedmdesátiletý Pavel Hegner čelí obvinění z dotačního podvodu a poškození finančních zájmů Evropské unie.
Válka na Ukrajině: Ruské útoky zabily během uplynulého dne nejméně jednoho civilistu a nejméně devět jich zranily, tvrdí Kyjev.
Ústavní soud odmítl stížnost Tomia Okamury: Uzavřel tak spor kvůli pojmu Pitomio v Reflexu. Podle soudu záleží na kontextu, ale karikatura jména je přípustná.
Feri podal dovolání v kauze znásilnění: Bývalý poslanec zpochybňuje věrohodnost dívek a odmítá vinu. Do vězení nastoupil koncem května.
Dánsko oznámilo 19. balíček pomoci Ukrajině: Zahrnuje finanční podporu pro obranný průmysl, vybavení pro stíhačky F-16 a dary z dánských vojenských zásob.
Putin a Kim spolupracují: Ruský prezident a severokorejský vůdce dnes podepsali dohodu o komplexním strategickém partnerství.
U Dalovic se opravuje silnice I/13: Doprava je svedena do pravého jízdního pásu ve směru Karlovy Vary v režimu 1+1, uvedli silničáři.
Vlaky EuroCity mají půlhodinové zpoždění: Trať mezi Berlínem a Drážďany zůstává kvůli poruše vedení způsobené bouřkou nadále uzavřená.
V Británii kandiduje politik vytvořený AI: Podnikatel Steve Endacott je jedním ze stovek kandidátů, kteří se v parlamentních volbách ucházejí o post poslance.
Češi si půjčují: Hypotéky, spotřebitelské úvěry nebo půjčky nyní splácí téměř polovina produktivní populace Česka.
Nintendo překvapilo fanoušky: Firma pznámila novou hru The Legend of Zelda: The Echoes of Wisdom, která poprvé umožní hráčům hrát za princeznu Zeldu.
Bývalý funkcionář FAČR Berbr dostal podmínku: Soud ho uznal vinným pouze ze zpronevěry peněz Plzeňského krajského fotbalového svazu, ne však z ovlivňování zápasů.
Kutná Hora nechce polozastávkové vlaky: Město nesouhlasí se změnou vlakové linky R41 Vrchlice na trati 011 Praha - Kolín. Chce hlavně rychlé spojení s Prahou.
Výměna vězňů mezi Amerikou a Ruskem: Moskva čeká na odpověď Washingtonu na své návrhy ohledně výměny, prohlásil náměstek ministra zahraničí Rjabkov.
Berbr a spol. jsou podle soudu vinní: Soud v Plzni uznal bývalého místopředsedu Fotbalové asociace ČR a další spoluobžalované v případu korupce vinnými.
Lidé více přispívají na léčbu rakoviny: Letošní sbírka Ligy proti rakovině zatím vynesla přes 24 milionů korun, tedy více než za celý loňský rok.
D5 je již plně průjezdná: Kolona, která vznikla po srážce dvou nákladních aut na 83,5. kilometru ve směru na Rozvadov, se pomalu rozjíždí.
Smrtící znečištění vzduchu: Téměř 2 000 dětí mladších 5 let umírá každý den na následky znečištění ovzduší, uvýdí studie Health Effects Institute.
Zemřela baseballová legenda Willie Mays: Bylo mu 93 let. Dvakrát byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem ligy a v roce 1954 vyhrál s Giants Světovou sérii.
Na Pardubicku hořelo nákladní auto: Hasiči zasahovali v dýchací technice ve Vendolích. Zjišťují příčinu vzniku požáru motoru a výši škody.
Válka na Ukrajině: Ruský kolaborant obviněný ze špionáže ukrajinských pozic u Bachmutu byl odsouzen k 15 letům vězení.
Na poruchy erekce může mít vliv plast: Objev mikroplastů v penisech vyvolal otázky ohledně erektilní dysfunkce. Vědci je nedávno našli ve varlatech a spermatu.