deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Prohra Barbory Krejčíkové: Podruhé za sebou vypadla na tenisovém Roland Garros v 1. kole. Šampionka z roku 2021 podlehla Ukrajince Curenkové.
Americká společnost Nvidia: Stala se prvním výrobcem čipů, jehož tržní hodnota překonala hranici jednoho bilionu dolarů (zhruba 22 bilionů Kč).
Úspěch Lindy Noskové: Poprvé postoupila do 2. kola Roland Garros, Danka Kovinićová zápas za stavu 6:3, 2:1 pro českou tenistku vzdala.
Soud s bývalou novinářkou Peterkovou: Za šíření poplašné zprávy v období pandemie jí uložil dvouletou podmínku s tříletou zkušební dobou. Kuriózní příhoda: Pohřebák s nebožtíkem se cestou z Německa do Maďarska ztratil. Našli ho v Krnově.
Nákup pražského dopravního podniku: DPP vypsal tendr na 100 elektrobusů za 1,5 miliardy korun.
Osud čapího mláděte: Malé čápě z Hylvát těžce onemocnělo, prognóza není dobrá. Hnízdo provází smůla.
Elektrárna Chvaletice: Vytvořila vloni zisk po zdanění 1,003 mld. korun. Rok předtím činil 132 milionů korun. Výroba v r. 2022 byla rekordní.
Dopravní kolize: Bývalý místostarosta a šéf ANO v Českém Těšíně ujel od nehody. Prý si nevšiml. Problém u královéhradeckých hokejistů: Kevin Klíma Graeme McCormack a Martin Štohanzl měli pozitivní test na zakázanou látku. Klub celé trio vyřadil z týmu. Incident na Městském soudu v Praze: Ministr Blažek jej řešil se šéfy Vězeňské služby a soudu. Chce zabránit podobným situacím, poděkoval Justiční stráži.
Nálet dronů na ruské hlavní město: Šéf wagnerovců zasypal po útoku v Moskvě ruské ministerstvo obrany nadávkami.
Kontroverze kolem srbského tenisty: Djokovič napsal na kameru kontroverzní vzkaz o Kosovu. Lezec Adam Ondra: Tréninkem na boulderech se naladil na Světový pohár na Letné.
Turistický cíl: V České republice byla mezi turisty loni nejpopulárnější lanovka na Petřín. Svezla 1,7 milionu lidí.
Slova českého ministra zahraničí: Lipavský odsoudil útok na jednotky KFOR v Kosovu, vyzval ke zmírnění napětí.
Podezřelý z 11 vražd z nenávisti: V Pittsburghu začíná proces s mužem, který v roce 2018 zaútočil v synagoze.
Reagoval až na výstřel: 25letý mladík ujížděl před policejní kontrolou, má zákaz řízení do roku 2029. Našli u něj podezřelou krystalickou látku.
Obavy solárníků: Vládní úsporná opatření a omezení dotací mohou ohrozit celý sektor obnovitelných zdrojů energie, tvrdí Solární asociace
Příprava celostátního protestu: Šéf ČMKOS Středula vyzval organizace odborů k sestavování stávkových výborů. Od 26. června budou dílčí protesty.
Neštěstí při závodech: Jubilejní cyklozávod Král Šumavy poznamenalo úmrtí 45letého jezdce. Pomoci se snažili další závodníci i záchranáři.
Musk v Číně: Majitel Tesly a Twitteru je v asijské velmoci po třech letech. Sešel se s ministrem zahraničí.
ČMKOS sestavila celostátní stávkový výbor: Největší odborová centrála kvůli vládnímu balíčku zvýšila přípravy na stávky. Chce mimořádné jednání tripartity.
Psí polepšovna: Dvojici psů, kteří utekli z areálu, kde měli hlídat, a pokousali dívku, dostali zkušení chovatelé.
Umělá inteligence znamená "hrozbu vyhynutí": Část tvůrců modelů AI, včetně Google a OpenAI, vydala dramatické varování. Zvládnutí rizik má být "globální prioritou"