deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Kriticky ohrožený druh: Krajská Botanická zahrada v Liberci získala vzácné masožravé rostliny, roste jen na svazích žulové hory Kelam na Borneu
Ruční práce jako krytí: Řecká zpravodajská služba odhalila ruskou vyzvědačku, v Athénách měla pletařský obchod. Podařilo se jí utéct.
Soustrast hlavy státu: Prezident republiky projevil účast rodině českého dobrovolníka, který padl na východě Ukrajiny.
Platy podle automatu: Mechanismus stanovování a zvyšování platů ústavních činitelů by měl být do určité míry automatický, řekl Fiala v Brně.
Sdělení ministra zahraničí Blinkena: USA uvolňují další balík vojenské pomoci pro Ukrajinu, zahrnuje munici a další vybavení v celkové hodnotě 350 milionů.
Příliš drazí dentisté: Na 60 procent Italů nechodí k zubaři, protože si to nemůže dovolit, uvedl poradce ministra zdravotnictví.
Wagnerovci varují před ukrajinským plánem: Šéf žoldnéřů Prigožin varoval ruskou armádu před ukrajinskou ofenzívou. Bojí se, že jeho vojáky odřízne od ruských sil.
Slevové akce prý stačí: Zastropovat ceny potravin se tuzemské řetězce zatím nechystají, řekl prezident Svazu obchodu Tomáš Prouza.
Sankce přistřihly zisk: Ruský ropný gigant Rosněft uvedl, že zisky za loňský rok mu klesly o téměř osm procent. Viní západní sankce.
Tělo ve Vltavě: Pražské Policie prověřuje okolnosti úmrtí osoby nalezené ve Vltavě u Mánesova mostu. Nařídila soudní pitvu.
Odhad škod: Prezident Erdogan uvedl, že škody po zemětřesení v Turecku dosahují 104 miliard dolarů.
Zmrazení majetku: Sankcionovaný oligarcha Oleg Deripaska dosáhl soudního zablokování chystaného prodeje dvou ruských podniků Volkswagenu.
Putin slibuje: Rusko bezplatně poskytne africkým zemím potraviny, pokud po 60 dnech neprodlouží dohodu s Ukrajinou o dodávkách obilí.
Největší propouštění v historii firmy: Gigant online obchodu Amazon propustí kvůli snižování nákladů dalších devět tisíc zaměstnanců.
Ruské stíhání za zatykač na Putina: Ruská policie zahájila vyšetřování prokurátora a soudců mezinárodního trestního soudu.
Tragická srážka: Po srážce vlaku s dodávkou u Chomutic zahynul člověk, hasiči vyprostili zraněnou osobu. Z vlaku pomohli 15 lidem.
Úhyn v mrtvém rameni: Stovky ryb v mrtvém rameni Odry v Ostravě uhynuly v důsledku havárie v kanalizaci.
Posiluje v době otřesené důvěry v banky: Bitcoin se vyšplhal na devítiměsíční maximum nad 28 500 dolarů. Obchodníci hledají alternativu.
Mediální magnát a bývalá policejní kaplanka: Majitel mediální říše Rupert Murdoch (92) se v létě popáté ožení. Bere si Američanku Ann Lesley Smithovou (66).
Ojedinělá operace: Znojemská nemocnice použila poprvé kost od živého dárce pro pacienta s roztříštěnou zlomeninou. Osmnáct let v čele Zoo: Rodina a přátelé se v pondělí naposledy rozloučili s Bořkem Voráčkem, nejdéle sloužícím ředitele Zoo v Ústí nad Labem.
Vysvobození po šesti letech: Rodina potvrdila propuštění amerického humamitárního pracovníka Jefferye Woodkeho uneseného v Nigeru v roce 2016.
Záchrana legendy: Obuvnická firma Vasky ze Zlína, která chce koupit značku Botas, prodala 8000 zlevněných párů svých bot.
Setkání v Kremlu: Ruský prezident Putin zasedl k jednání s čínským prezidentem Si.
Výkon pravomocí: Prezident Pavel jmenuje profesory, které odmítl jmenovat jeho předchůdce Zeman, pokud školy nominaci potvrdí.