deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Vysvobození po šesti letech: Rodina potvrdila propuštění amerického humamitárního pracovníka Jefferye Woodkeho uneseného v Nigeru v roce 2016.
Záchrana legendy: Obuvnická firma Vasky ze Zlína, která chce koupit značku Botas, prodala 8000 zlevněných párů svých bot.
Setkání v Kremlu: Ruský prezident Putin zasedl k jednání s čínským prezidentem Si.
Výkon pravomocí: Prezident Pavel jmenuje profesory, které odmítl jmenovat jeho předchůdce Zeman, pokud školy nominaci potvrdí.
Pomoc Ukrajině: Státy EU se shodly na společných nákupech a financování munice pro Kyjev. Unie dodá milion dělostřeleckých granátů.
Boj za vyšší výplaty: Zaměstnanci ropného a plynárenského průmyslu v Severním moři plánuji na jaře sérii stávek.
Infekcí dýchacích cest ubývá: Podle odborníků SZÚ postupně odchází i druhá vlna epidemie. Nemocných bylo 1347 na 100 000 obyvatel.
Přísnější trest: Vrchní soud mladíkovi za smrtelné zranění bezdomovce u nádraží v Šumperku dal dva roky vězení.
Ruská odplata: Tamní úřady zahájily kvůli zatykači na Putina trestní stíhání soudců Mezinárodního trestního soudu v Haagu.
Perly v Perském zálivu: Archeologové našli na ostrově Siniyah ve Spojených arabských emirátech nejstarší centrum perleťového průmyslu.
OSN varuje: Země překročí úroveň kritického oteplení, 1,5 stupně Celsia, už v příštím desetiletí.
Kauza Bereta: Státní zástupkyně navrhuje pro bývalého policistu Gáboríka čtyři roky vězení. Pro ostatní žádá podmínky.
Podvod v přímém přenose: Podvodníci se v Teplicích pokusili okrást muže o 300 tisíc korun. Policista 55letého muže zachránil na poslední chvíli.
Pomoc po zemětřesení: Evropská komise poskytne Turecku miliardu eur na obnovu po zemětřesení z minulého měsíce, uvedla von der Leyenová.
Válka na Ukrajině: Strategickým cílem Ruska je fyzicky narušit cesty, kterými na Ukrajinu ze Západu proudí vojenská pomoc, tvrdí Polsko.
Soud přerušil řízení o žalobách Dětí Země: Stavebníky na úseku dálnice D1 mezi Říkovicemi a Přerovem rozhodování soudů nijak nelimituje, práce dál běží.
Svobodná Evropa: Boj za ni neskončil v roce 1989 pádem komunistických režimů, ale stále trvá, řekl Morawiecki.
Revize soudnictví v Izraeli: Netanjahuova vláda poprvé ustoupila protestujícím a udělala změny v jejich plánu. Podle odpůrců ale nejsou dostatečné.
Druhý nejsilnější hasič světa je z Liberce: 26letý Jan Pipiš byl druhý ve své kategorii do 105 kilogramů v prestižním závodě Arnold Sport Festival.
Rusko-čínské vztahy: Kyjev očekává, že Čína využije svého vlivu na Rusko k ukončení války na Ukrajině, uvedla Reuters.
Důsledky války: Ministerstvo zahraničí navrhuje nevydávat víza také Rusům a Bělorusům, kteří mají i jiné státní občanství.
Elektronické daňové přiznání: Dokument nemůže být pouze naskenovaný papírový formulář, upozornila dnes Finanční správa.
Gulf Clan rozsévá úzkot a teror: Kolumbijský prezident Gustavo Petro pozastavil příměří s hlavním drogovým kartelem v zemi.
Hútíovští povstalci: 15 Saúdů bude propuštěno v rámci výměny vězňů v Jemenu. V budoucnu si vymění přes 800 vězňů, tvrdí obě strany.
Češi přestávají šetřit plynem: Vliv na to má zastropování cen energií. Na úspory má podle odborníků největší vliv příznivé počasí.