Začátky ve staré maringotce

Stará maringotka v Miřeticích u Hlinska je dávnou minulostí, zůstala však milou vzpomínkou, protože právě tam začalo rodinné podnikání, na kterém se dnes podílejí i děti manželů Sokolových Filip a Adéla.

Prvním produktem, který vyrobili, bylo hovězí kusové maso a droby. Od té doby manželé Sokolovi dělali a stále dělají pro rozvoj společnosti první poslední. V roce 1996 přibylo do sortimentu mražené mleté maso, kusová masa, masové konzervy a sušené výrobky. A rozšiřovaly se i výrobní prostory a kapacity.

Odborné hodnocení Svatomartinských vín ročníku 2023 v jihomoravských Valticích. Zájem vinařů o tuto značku mladých vín trvá.
Svatomartinská vína budou více alkoholická. Víme, jaké chutě vyniknou

„Nejdříve bylo zapotřebí vybudovat nový mrazák, později druhý, vybavit prostory technologiemi pro sterilizaci konzerv a postavit chladírnu pro uchování surovin. S dalším růstem přišla na řadu i stavba výrobní haly a zázemí pro zaměstnance. Největším úspěchem byl nákup moderních technologií, díky kterým jsme dostali možnost uvést na trh spoustu jedinečných produktových novinek,“ pokračuje Jiří Sokol.

Na trhu s krmivem nejvyšší kvality působí společnost Sokol Falco už třicet let, nyní míří jejich výroky i do řady států Evropy. Sortiment zahrnuje celkem 360 produktů, kterými ročně nakrmí sedm a půl tisíce zvířecích mazlíčků, především psů a koček.

Krmivo pro psy a kočky začali vyrábět v maringotce, dnes nabízí stovky produktůSokol Falco v současné době vyrábí přes 160 druhů konzerv, 80 typů mraženého masa a více než 30 druhů sušených pochoutek pro psy a kočky.Zdroj: se svolením společnosti Sokol Falco

Co se však nezměnilo za celou dobu, kdy Sokol Falco existuje, je firemní moto: Vyrábíme opravdu z masa. „Do našeho sortimentu patří mražené maso, masové konzervy a sušené pochoutky. Zákazníkům nabízíme obrovský výběr produktů. V současné době vyrábíme přes 160 druhů konzerv, 80 typů mraženého masa a více než 30 druhů sušených pochoutek. Do výrobků nepřidáváme žádné náhražky, dochucovadla ani barviva. Konzervy, mražené maso i sušené výrobky jsou složeny ze svaloviny, drobů či jejich kombinace,“ říká zakladatel a jednatel firmy Jiří Sokol.

Potravinářský certifikát IFS

Dnes společnost disponuje plně automatickou plnicí linkou na konzervy, automatickým dopravníkem plechovek, velkým parkovištěm, navýšením paletových míst, novou ještěrkou do skladů či novým chladicím autem.

Rom Rest Severka v Karviné.
Guláš i pašvare. Chci lidem ukázat romskou kuchyni, říká majitelka restaurace

„Už dva roky jsme hrdými nositeli potravinářského certifikátu IFS a patří nám také projekt pro vášnivé cestovatele, který nese název #falcocestovatel. Pravidelně se účastníme výstav i veletrhů jak v České republice, tak i v zahraničí. Snažíme se pomáhat rovněž útulkům a spolkům s podobným zaměřením. Přešli jsme na nový účetní program, webové stránky, dále na logistický software a spustili jsme nový, modernější e-shop nebo například B2B systém,“ dodává Jiří Sokol.

Produkty společnosti Sokol Falco si mohou chovatelé koupit prostřednictvím firemního e-shopu, v rámci distribuční sítě po celé České republice nebo ve firemních prodejnách v Miřeticích, Hlinsku, Chrudimi či Žďáru nad Sázavou.