Předchozí
1 z 6
Další

Gisele Bündchenová

Gisele BündchenGisele BündchenováZdroj: Profimedia

Supermodelka Gisele Bündchenová se netají tím, že jí jóga a meditace pomohly zvládnout úzkost. Díky nim má nejen krásné a pevné tělo, ale bez problémů zvládla i porod.

Gisele Bundchen - Conversation with Nature

Zdroj: Youtube

„Mysl je mocnější než cokoli jiného. Během porodu jsem na bolest vůbec nemyslela. Byla jsem v meditativním stavu. Celou dobu jsem se soustředila a říkala si: Panebože, přichází čas, kdy se setkám se svým dítětem,“ prozradila modelka.

Ivana Jirešová

Ivana JirešováIvana JirešováZdroj: se svolením Ivany Jirešové / Prague Paddle Fest

Nejenže herečka načetla audioknihu obsahující meditační pokyny, ale také se sama aktivně meditaci věnuje. I když trochu jinak než v klasickém lotosovém sedu.

„Snažím se co nejvíc odpočívat a dělat co nejvíc činností, při kterých jsem šťastná. Třeba jógu. Duši léčím hudbou, přírodou, láskou, rodinou, procházkami i svým vnitřním světem,“ říká.

„Jóga je skvělá prevence pro tělo i duši. Zaměřuje se na zklidnění a na práci s dechem a tělem,“ říká lektorka Marie Crlíková.
Jóga jako vášeň. Moje energie nabrala pořádné grády, míní lektorka

Oprah Winfrey

Oprah WinfreyOprah WinfreyZdroj: Profimedia

„Alespoň jednou (a když jsem v pohodě, tak i dvakrát) denně si dopřeji zdravou dávku klidu: dvacet minut ráno, dvacet večer. Vědomí, že ticho je prostor, kde se rodí veškeré tvůrčí projevy, mír, světlo a láska je silně energizující, ale zároveň uklidňující zážitek,“ tvrdí moderátorka Oprah Winfrey.

„Jen v tomto prostoru můžete vytvářet nejlepší práci a žít nejlepší život,“ dodává.

Když se vydáte na dlouhé procházky či túry a otevřete se svobodně všem svým pocitům, nikdy se nebudete cítit sama
Touha po samotě může přinést šťastnější život. Pomáhají meditace i příroda

Lady Gaga

Lady GagaLady GagaZdroj: Profimedia

„Meditace mi pomáhá se uklidnit,“ řekla náctiletým v newyorském Ali Forney Center – depozitu pro mladé lidi bez domova – Lady Gaga a předvedla jim, jak na to.

Lady Gaga, Bradley Cooper - Shallow (from A Star Is Born)

Zdroj: Youtube

„Nemám stejné problémy jako vy, ale trpím duševní nemocí (posttraumatickou stresovou poruchou) a bojuju s ní každý den. Potřebuju mantru, která mě udrží v klidu,“ vysvětlila jim.

Dua Lipa, žena dokonalých tvarů
Dua Lipa: Stylingy slavné zpěvačky kopírují milióny žen, inspirujte se i vy

Richard Gere

Richard GereRichard GereZdroj: Profimedia

„Jediná věc, která nás dostane kamkoli na duchovní cestě, ať už je to soustředění, laskavost nebo moudrost, je zasvěcení se každodenní meditaci. Považujeme za samozřejmé, že sportovci a profesionální hudebníci trénují denně, aby dosáhli mistrovství ve svém oboru. Proč by stejný přístup nemohl fungovat i u rozvíjení nejdůležitějších vlastností naší mysli?“ tvrdí Richard Gere, který se meditaci věnuje opravdu každý den.

Tomáš Reinbergr založil sportovní Vaši ligu, pak se také věnoval pokeru, který opustil, nyní se věnuje také meditaci
Od pokerového klubu a největší amatérské ligy došel až k józe a védské meditaci

Hugh Jackman

Herec Hugh JackmanHugh JackmanZdroj: Profimedia

Také Hugh Jackman je velkým příznivcem meditace a praktikuje ji za všech okolností.

„Meditoval jsem, než jsem šel na Oscary a převzít si Zlatý glóbus. Medituji, než jdu na jeviště. Medituji ráno, v poledne, když jsem na natáčení. Jakmile jsem začal, stal se ze mě jiný člověk. Úplně jiný,“ svěřil se.

Michelle Williamsová se stala v listopadu potřetí maminkou. Do kin tou dobou vstoupil i snímek Fabelmanovi, ve kterém hraje hlavní roli
Michelle Williamsová: První dítě má s Heathem Ledgerem, nyní porodila třetí