Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Baborákův týden

Baborákův týden

Boj s pomluvou je zbytečný a hodně vysilující

Ahoj. Vyrazil jsem na houby a nenašel nic. Ani ta příslovečná prašivka, tedy ta legendarní houba, která vůbec nemusí být nejedlá, tak ani ta nebyla.

Ořechy patří většinou rychlým veverkám

Ahoj. Co je na pořadu dne, ví každý, neb nedalo se přehlédnout. Ale já mám na zahradě ořešák. Co na tom? Řeknete si. Celkem nic. Jen každý rok svádíme společně se dvěma veverkami lítý boj o plody, tedy ořechy. Mám ty zlodějky pěkně pojmenované. Ta rezatá se jmenuje Pidluke a ta černá Padluke. Jakého jsou pohlaví, nevím, neb jsem to nezkoumal a je mi to vlastně fuk. Jakého druhu je ořešák, také nevím, neb jsem ho zdědil po majitelích předešlých.

Zavítejte na výstavky!

Ahoj. A je tu říjen a podzim už namáčí štětky do barev a rozmáchlými tahy přebarvuje listí na stromech a paleta na které míchá odstíny je bohatá až k neuvěření, stejně k neuvěření je letošní sucho, které dělá vrásky zemědělcům, nám zahrádkářům, ale i těm, co mají co dočinění s vodou podzemní i té ostatní. Neb se nám jí nedostává. Jenom si představte, že by nám něco takového, jako je balená pitná voda, někdo nabídl, za mého či vašeho mládí.

Kandidáti, dejte nám důvod vás hodit do urny (volební)

Ahoj. Ve středu jsem vernisážoval na zahájení výstavy kolegyně a kamarádky Lucie Staňkové v Hradci Králové. Má výstavu v Galerii Na Hradě a je fakt dobrá, tak pokud pojedete okolo, mrkněte jí na to. Výstava trvá až do 9. října.

Věra zůstane už nafurt

Ahoj. Tento týden v úterý zemřela legenda československého sportu, odvážná a čestná Věra Čáslavská. Byla to hvězda světového sportu, sedminásobná olympijská vítězka a čtyřnásobná mistryně světa v gymnastice. Hodně smutná zpráva.

Vydejte se večer s dekou třeba do Leťáku

Ahoj. Je poslední víkend letošních prázdnin s výhledem tropického počasí. Já být vámi sbalím deku, plavky, opalovací krém a upaluju k vodě. A dnes nabízím a doporučuji se s tou samou dekou vydat do chrudimského kina od nepaměti zvaného Leťák. Byly tendence mu říkat Letňák, což zní taky trochu chrudimsky, ale jenom trochu.

Na velikosti okurek k nakládání bych trval

Ahoj. Je srpen, čas po chrudimské pouti. Svět se zbarvil do švestkově modré a nakladači okurek vyvalili sudy, ve kterých připravují kvas pro výrobu medicíny. Ač ne velký příznivec sportu, nechávám se vtáhnout do atmosféry letních olympijských her a sleduju výkony i atmosféru sportovců.

Nejdůležitější je zbavit se strachu

Chrudimsko - Baborákův týden.

BABORÁKŮV TÝDEN: Kdo jde s názorem na trh, musí čekat odpověď

Ahoj. To si tak pobrukuju tu dovolenkovou píseň o tom, jak jsou všichni už v Mexiku. Tím však nemyslím, že by ta pěseňka byla o dovolené, ale myslím to obrazně, abych nebyl chycen na švestkách někým, kdo nemá nadhled a neumí přemýšlet v rovině nadsázky.

BABORÁKŮV TÝDEN: Okurková sezóna. Tak co, Láďo?

Ahoj. Čas dovolených se pozná bezpečně. Na sociálních sítích se to modrá mořem a fotografiemi úžasné večeře se sklenkou vína, a to vše na pozadí vln a vlnek, ve kterých občas zahlédnete hlavu toho kterého vychloubače z našich přátel.

BABORÁKŮV TÝDEN: Josefa Ressela si přivlastňují i v zahraničí

Ahoj. Dnes jenom heslovitě. Letos uplyne 150 let od uznání patentu lodního šroubu americkou Akademií věd ve Washingtonu. Myslím, že ani nemusím psát, komu to uznání.

Slouhové režimu nám dříve kazívali dovolenou

Ahoj. Nedávno mi psal jeden staromilec, nebo snad měl ztrátu paměti, nebo já už fakt nevím, co vede některé lidi k tomu, že si lakují život před převratem tak na růžovo.

BABORÁKŮV TÝDEN: I na úplném konci světa můžete potkat krajana

Ahoj. Červen je v půli a ti, co si nestihli zabukovat letní dovolenou, nervózně pokukují po destinacích, kde je bezpečno a milo. A je to v současném světě čím dál tím víc komplikovanější a nástrahy číhají na každém kroku. Je to docela paradox.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení