VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Baborákův týden

Baborákův týden

Necita, možná i kazisvět, vlčí máky pokosil. Zázrak je pryč

Ahoj. Pokud jste závislí, tak jako já, na domácí šťávě z květu bezu, máte nejvyšší čas otrhat květ stačí tak asi 40 květů 4 litry převařené studené vody 20 dkg kyseliny citrónové a špetka přípravku na konzervování.

BABORÁKŮV TÝDEN: Loutkářská Chrudim si může vzít od Zlína příklad

Ahoj! Začínají červenat třešně, mé oblíbené ovoce, které se trochu nezaslouženě stalo symbolem pohrobků bolševického teroru, po kterém se ještě mnoha zoufalým nostalgikům stýská a nesmyslně šíří různé bláboly, jako např. za kolik korun se tehdy dal koupit rohlík, či benzín, ale zapomínají porovnat výši platů tehdy a nyní. Mnozí to dělají záměrně, druzí z blbosti. Tož tak.

BABORÁKŮV TÝDEN: Dnes trochu propagačně

Ahoj. Končí květen, měsíc pučení, květů a lásky. Básníci, pokud z toho všeho nezešíleli, tak unaveni smolí své rýmy na otrhané okvětní lístky mandloní. Jak poetické!

Opět bouračky – tady už jde o život

Ahoj. Příští týden je ten poslední v květnu, takže pokud jste to všechno, myslím lásku, líbání a tak, nestihli, tak se vším praštěte o zem a vydejte se to vyhledat a nebo jen tak to běžte udělat, neb není špatné poslechnout moudrou matku přírodu, či klasiky.

BABORÁKŮV TÝDEN: Kterak splatit nový úžasný chrup?

Ahoj, předevčírem byl pátek třináctého a je zvláštní, jak už dopředu je člověk ovlivněn pověrou, že je to den, kdy je lepší sedět doma na sedínce a nedělat nic.

BABORÁKŮV TÝDEN: Květen není jen měsícem malířů

Ahoj. Je květen měsíc, který už ve svém názvu má předurčeno, co je jeho hlavním poznávacím atributem.

BABORÁKŮV TÝDEN: Dnešní noc bude skutečně magická

Ahoj. Tento víkend je ve znamení magické noci, které se říká Valpružina nebo Filipojakubská. Keltové slaví 30. dubna večer svátek jara Baltain či Beltine, protože každý keltský den začíná večerem.

BABORÁKŮV TÝDEN: Běžte přivítat císaře Karla IV.!

Ahoj! Je sobota a na chrudimské náměstí dnes dopoledne přijede císař Svaté říše římské a český král Karel IV. se svou družinou a na dlážděném žulovém kopci před kostelem se odehraje bohatá kulturní hostina k poctě 700. výročí narození Otce vlasti.

BABORÁKŮV TÝDEN: Mám strach z našeho strachu

Ahoj. Jsme v půli měsíce, který začal dnem plným srandy, tedy aprílem, po kterém se měsíc také jmenuje, ale ne u nás v Česku, ale v cizích zemích čili v cizině, jak kdo chce.

BABORÁKŮV TÝDEN: Škoda, Kabinet Ex Libris změní působiště

Ahoj. Chrudim a Ex libris. Spojení, které dlouhé roky bylo pro příznivce grafiky a zvláště té drobné značkou té nejvyšší kvality.

BABORÁKŮV TÝDEN: Vajíčka mají magickou moc

Ahoj. U nás v Přestavlkách se nemůže stát, že byste nezaregistrovali blížící se Velikonoce. Neb každé ráno vás vzbudí čiperní chlapci s řehtačkami pobíhající po vsi a zvukem z těchto nástrojů vám připomínají několik dní předem, že se bude slavit.

BABORÁKŮV TÝDEN: Pranostiky počasí rozumí

Ahoj. Nastal březen a je zvláštní, jak taková rýmovačka z ranku pranostik okamžitě naskočí.

BABORÁKŮV TÝDEN: Stížnostem Medlešických rozumím

Ahoj. Příští týden jsou jarní prázdniny. Jak už název napovídá, není na co čekat a období rozpuku a všech těch dějů, které tepelný urychlovač slunce rozpoutá, může začít.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení