VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Baborákův týden

Baborákův týden

BABORÁKŮV TÝDEN: Koho to umění zajímá?

Ahoj. Končí leden a teď to bude o čekání na sluníčko a na ozón jarního fénu. Ale jako všechno, i to jaro se nakonec dostaví a to tak, že nečekaně brzo, téměř jako stáří.

BABORÁKŮV TÝDEN: Zapomeňme na bubáky

Ahoj. A dnes je Mikuláš, ten svátek obchůzek, řinčení řetězů, blekotání podivných a někdy i strašidelných masek čertů a líbezných andělů.

BABORÁKŮV TÝDEN: Není alkoholismus spíše diagnóza?

Ahoj. Tato neděle je první adventní a sdělení, které vám právě píši nemá, s adventem nic společného, nebo možná ano, ale to nechám na vás.

BABORÁKŮV TÝDEN: Před časem kapra přijde smýčení

Ahoj, listopad se kloní ke konci a listí po škarpách tleje a hbití obchodníci si mnou ruce v očekávání tučných zisků, neb k nám všem, dokonce i k těm, kteří se nechtějí dát oblouznit jako vždy, a kteří se nakonec rovněž nechají převálcovat mamonem a třpytivými cetkami, dolehne kouzlo Vánoc a dojemné atmosféry. A nakonec, po svižné masáži, všichni podlehnou, a rádi.

BABORÁKŮV TÝDEN: Strach je spojencem demontáže

Ahoj V pondělí 16. listopadu mám ve Výstavní síni divadla Karla Pippicha v 17 hodin vernisáž, která začíná hodinovým koncertem výborné jazzové kapely N Chant jazz přímo v galerii, tak vás milí čtenáři mých sloupků i vás ostatní srdečně zvu a těším se na naše shledání. Jinou pozvánku nepotřebujete.

BABORÁKŮV TÝDEN: Listopad je plný rozličných svátků

Ahoj. A v neděli je listopad. Měsíc, který má nejen ve svém názvu činnost, která je pro něho charakteristická, ale také je to měsíc plný významných i jiných svátků.

BABORÁKŮV TÝDEN: Pozor na bílou hadičku!

Ahoj. Odešla mi baterka v autě, takže jsem nenastartoval. Samozřejmě to bylo jako naschvál, když jsem spěchal na kontrolu k lékaři. Takže jsem se nedostavil, sháněl nabíječku a najednou měl starosti navíc a nervy z toho jak to potom vlastně všechno stihnu, protože zprovoznění auta bylo prioritou.

BABORÁKŮV TÝDEN: Klobouk nám tiše závidí

Ahoj. Jsem zavřený v atelieru a nevycházím. Doháním to, co jsem zameškal v parném létě, neb podkrovní atelier se mi proměnil v saunu a pracovat se tam opravdu nedalo.

BABORÁKŮV TÝDEN: Spodní větry soudruzi nepochopili

Ahoj. Že bych neměl nasušené houby do bramboračky, fakt nepamatuji. Občas, když nemám čas na houbaření, mně vypomůže hlinecký kámoš a bard Štěpán Bonaventura, ale ani ten se letos neozval, a tak jsem tuto zásadní ingredienci odmávnul.

BABORÁKŮV TÝDEN: Pozor na špatné rady od sousedů

Ahoj. Pokud vyrážíte časně zrána a pokud nemáte elektrická odmrazovací okna na svém autě, tak vás jistě neminulo škrábání námrazy, což je v tento podzimní čas jev obvyklý, ale stejně vždy překvapí, jako první sníh obsluhu sypačů silnic.

BABORÁKŮV TÝDEN: Hotel Bohemia: Je na čase

Ahoj. A je tu podzim a listí se začíná barvit do oranžova až ruda a já stále čekám, že konečně nastane ten třesk a titulky a odborníci na sběr hub nám sdělí tu zprávu zpráv a totiž, že ROSTOU !!! Ale zatím nic moc. Snad se dočkáme, jinak nevím, co budeme přidávat do bramboraček, neb nasušené máme snad jen včerejší prádlo.

BABORÁKŮV TÝDEN: Kočičí hlavy odnesl čas

Ahoj, je víkend. A je po události, která, pokud má člověk rád své město a hlavně historii, se nedala přehlédnout.

BABORÁKŮV TÝDEN: Cukety už mizí ve sklenicích

Ahoj. Je září, předčasná sezóna švestek vybízí ku pálení, přezrálá nadprodukce rajčat pokud zahradník měl čím a zaléval končí v hrnci na domácí kečup.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení