VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Baborákův týden

Baborákův týden

BABORÁKŮV TÝDEN: Výtah do nebe: Na co se čeká?

Tradiční víkendové zamyšelní výtvarníka Ivana Baboráka.

BABORÁKŮV TÝDEN: I na pouti lze nalézt ryze poetickou věc

Chrudimsko - Ahoj. Je druhá půlka srpna, sucho a vedro. Je to příběh, ve kterém všichni čekají na šťastný konec. Totiž, že zaprší a ochladí se.

BABORÁKŮV TÝDEN: S míchanicí v žaludku si atrakce poradíAhoj. Zase ta chrudimská

Ahoj. Zase ta chrudimská pouť. O čem je to duchovně i světsky, to se dozvíte z povídání pana Tomáše Pavlíka, který zasvěceně o pouti ke kostelu, ale i k obrazu sv. Salvátora vypráví a každý si video jistě najde sám na internetu.

BABORÁKŮV TÝDEN: Vyprávění zážitků cestovatele odhalí

Tradiční víkendové zamyšlení chrudimského výtvarníka Ivana Baboráka.

Vedra, bouřky i uprchlíci nás straší ustavičně

Ahoj. Vedra to byly ukrutný a bleskové spláchnutí v podobě bouřky napěchované blesky nám načechralo nervy už tak vyšponované strachem k prasknutí. Strachem a obavami z přílivu imigrantů, nebo zakuklených teroristů číhajících na nás při našich cestách za odpočinkem do zemí vzdálených, či z domácích, také z agresivních a psychicky narušených spoluobčanů, ke kterým se zanedlouho přidáme asi všichni, pokud už konečně nezačneme věci řešit. Neb staré české a dobré přísloví praví: „Kdo se bojí, nesmí do lesa."

Nenechme se ovládat jako loutky

/BABORÁKŮV TÝDEN/ To vedro je velké a děsné. Mnohým zatemňuje mysl a přivádí je do stavu nenávisti. Tu k imigrantům prchajícím z válečného utrpení, tu k řeckým důchodcům, tu k menšinám, kteří si podle některých těch mozkověpřehřátých na sociálních sítí žijí, jak arabští šejkové. Vždyť se podívejte jaký důchody berou oproti našim důchodcům?!

Pračky se střídají, obrazy zůstávají

Chrudimsko - Baborákům týden.

BABORÁKŮV TÝDEN: Pojedu šířit slávu Legumy

Pravidelná víkendová glosa chrudimského výtvarníka Ivana Baboráka.

BABORÁKŮV TÝDEN: Menšinová kultura potřebuje zastání

Ahoj. Je půlka června a všechno se barví do ruda. Hlavně třešničky. Ach ty symboly! Všechno už je přiřazeno k něčemu, a pokud se řekne téměř cokoliv z říše rostlin či zvířat a jiných věcí a dějů, ihned nastane přiřazování a řetězení.

BABORÁKŮV TÝDEN: Piráti dobře hrají svoji opoziční roli

Ahoj. Chrudimská politická opozice, hoši a dívky , kteří nesedí na radnici, jsou v rolích těch, co mají prověřovat. Kdysi za bolševiků se říkalo: „Důvěřuj, ale prověřuj." To heslo ale nebylo myšleno tak, že by občan prověřoval bolševika, ale bolševik občana.

BABORÁKŮV TÝDEN: Sprosťárny ne. Nevíte, kdo vás poslouchá

Ahoj. Zaznamenal jsem několik událostí. Zaprvé: setkání nazvané „Restart letního kina." Je na něm zajímavé , že se během několika let podařilo to, co by mělo být samozřejmostí hned na počátku. Hodnotné území ve městě prodiskutovat s obyvateli, co tam chtějí mít, a potom jejich přání zadat odborníkům k realizaci. Ne obráceně. Umrtvit kino. Postavit obytný dům na hranici pozemku, kabinetně vymyslet projekt, který vyhovuje těm, co ho vymýšlejí, a v rychlosti bez oponentury konat.

BABORÁKŮV TÝDEN: Ohledně Leťáku věřím v dohodu

Chrudimský výtvarník Ivan Baborák se ve své pravidelné víkendové glose tentokrát věnuje tématu Leťáku.

BABORÁKŮV TÝDEN: Kdy vlastně klást věnce?

Ahoj. Máme máj a s tím spojené oslavy bývalého státního svátku, který se slavil od roku 1947 do roku 1991, a to 9. května, a jmenoval se Den vítězství nad hitlerovským fašismem a osvobození naší vlasti Sovětskou armádou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení