VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Baborákův týden

Baborákův týden

BABORÁKŮV TÝDEN: Magie se střídá s dobrodružstvím

Ahoj, tak doufám, že jste celkem bezpečně přežili filipojakubskou noc, zvanou též Valpružina noc, či Beltine, což je svátek z rodu pohádkových a starodávných. Dodnes velmi oblíbený a s úctou udržovaný obyčej, který má mnoho významů. Je to noc, kdy se může stát ledacos.

BABORÁKŮV TÝDEN: Mácha by se asi hodně podivoval

Ahoj, je poslední víkend v dubnu a s globálním oteplováním se květen, co do názvu měsíce, usídlil na naší zahradě už nyní a člověk zapojený do pracovní činnosti zahrádkářské se nestačí každý den podivovat a obdivovat kouzlům, které si pro nás zahrada připravuje.

BABORÁKŮV TÝDEN: Říci „NE" může být pozitivní čin

Ahoj! Je půlka dubna a příroda poháněná raketovým motorem čaruje, a to rychlostí blesku. Hbití zahrádkáři nestíhají tempo růstu a pučení. Večer se povinně pokoušejí regenerovat unavené údy od mnohdy namáhavého jarní fitka čajem z kopřiv a jiných bylin, aby vyčerpáni nakonec padli do polohy horizontální, k smrti zmoženi.

BABORÁKŮV TÝDEN: Ve Skutči kulturu umí

Ahoj. V pátek jsme s mým starším kamarádem malířem Jardou Korečkem stříhali v našem sadu větve stromů. On, specialista na malbu krajin a postřižiny našeho sadu, já jako odnašeč větví a podavač nůžek a pil.

BABORÁKŮV TÝDEN: Pozoruji nedostatek koled

Ahoj. Nezapomeňte se připravit na svátky jara. Velikonoce jsou už příští víkend!

BABORÁKŮV TÝDEN: Jsem pro to, ať kamarádi z NATO projedou Českem

Ahoj. A máme to za sebou. Dva úkazy z ranku astronomického. Jako první se v pátek představilo zatmění slunce, a to okolo 9. hodiny ranní a jaro nastoupilo svou vítěznou pouť těsně před půlnocí, a to úplně přesně ve 23:44:53h, což je podle mne dokonalý důkaz počtářské virtuozity těch, kteří se tím zabývají.

BABORÁKŮV TÝDEN: Vyúčtování kafe je smutné čtení

Ahoj. A je tu březen a zpěvné ptactvo rozjelo ranní koncerty na plné pecky a to asi proto, aby poskytli info, že je to natuty, že lásky čas je nablízku a ať o tom nikdo nepochybuje. Chrudimský kavárník Richard Alexa je z těch mladých bojovníků, kteří s otevřeným hledím, zarputilostí a silným stiskem psů bojových plemen v důsledku dokáže to, co mnozí vzdávají hned v počátku.

BABORÁKŮV TÝDEN: Kde jsou ti čtenáři poezie?

Ahoj. Tak minulý týden v pátek byl „Hozený klobouk" v Chill café v Chrudimi. Ne, nejsem blázen, že přicházím s křížkem po funuse. Já tyhle sloupky píšu v pátek ráno a mám na to dvě hoďky, víc ani ň. A v novinách tištěných vycházím v sobotu. Je to honička. Pro mne zábava na jedno kafe. No ale zpět do Chill café, večer takto pojmenovaný se konal a bude konat každý měsíc a je určen poesii a muzice. Panebože, poesie! Koho to vlastně zajímá?

Baborákův týden: Jakýpak import svátku, přátelé?

Chrudimsko - Ahoj. Masopust končí a i na chrudimském Resselově náměstí se odehraje dnes Masopustní jarmark. Obchůzka masek se vydá v 9.00 od Muzea Širokou ulicí a povede ji soubor Kohoutek a ke všemu tomu veselí a bujné radosti zahraje dechovka pana Svatoše. Sobota je i ve znamení svátku Sv. Valentýna.

BABORÁKŮV TÝDEN: Na snímcích lidé hledají své domy

Ahoj. Kde kdo je překvapen obrovským úspěchem facebookové stránky nazvané Vzpomínky na starou Chrudim, která, zdá se mi, vznikla mimoděk, ale vzápětí si získala neuvěřitelnou pozornost místních i jiných. Prostě těch, kteří mají rádi město Chrudim a vzpomínky, tedy historii města. Dnes už jich je víc, jak 2 000.

BABORÁKŮV TÝDEN: Už si u felčarů ukazujeme jizvy

Ahoj. Končí leden a lyžníci se dočkali a i celý byznys okolo zimních horských radovánek je konečně nasmátý, neb bez mrazu a sněhu si nezalyžuješ a když, tak na trávě a blbě.

BABORÁKŮV TÝDEN: Dobří přátelé, to je obrovské štěstí

Ahoj, tak nás, Chrudimáky, poslal prezident Miloš do muzea kuriozit. Důvod? Předlouhá doba povolebního dohadování.

BABORÁKŮV TÝDEN: Bude na návštěvu prezidenta stačit pauza?

Ahoj. Je tu nový rok, dokulata zatočený. Jaký bude? Nevím. Asi takový, jaký si zasloužíme, aby byl. Neb jsme to my, kdo rozhoduje. Ale kdo se v té politice, i regionální, má vyznat? Nevím. Co vím bezpečně, je to, že pokud budeme my sobečtí a ignorantní, budou sobečtí a ignorantní i naši vůdci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení