VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Ďáblova bible - Codex gigas

Ďáblova bible - Codex gigas

Ďáblova bible se vrací do Chrasti

hrast - Zahájení výstavy Codex Gigas, Ďáblova bible – Tajemství největší knihy světa – se uskuteční 13. června od 17.00 hodin v prostorách Městského muzea Chrast.

Ďáblova bible se vrací do kraje. Jde ale jen o maketu

Pardubice - Codex gigas z poloviny 13. století se po více jak půl století vrací na místo svého vzniku, do Pardubického kraje.

Chrastečtí viděli Ďáblovu bibli

CHRAST - Zdejší radnicezorganizovala již druhý autobusový zájezd do Prahy, aby umožnila občanům spatřit Ďáblovu bibli, jež je vystavena v galerii Klementinum.

Ďáblova bible, no a co?

Malíř, grafik a učitel Ivan Baborák o Kodexu Giga.

Ďáblova bible je vystavena v Klementinu

PRAHA/CHRAST -Ve čtvrtek 20. záříbyla v pražském Klementinu veřejnosti zpřístupněna výstava, na které je možné vidět metr vysokou a pětasedmdesát kilogramů vážící Ďáblovu bibli.

VIDEO: V Podlažicích natáčí filmaři Ďáblovu lest

Podlažice - Mystický seriál Ďáblova lest natáčí až do pátku v Podlažicích u Chrasti pro Českou televizi režisér Jiří Strach.

Kraj žádá Švédy: Půjčte nám Ďáblovu bibli

Pardubice/Chrast - Vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek bude usilovat o pořízení kopie Codex Gigas neboli Ďáblovy bible, která by byla natrvalo umístěná v Pardubickém kraji. Mohla by být uložena buď na pardubickém zámku, nebo v muzeu v Chrasti. Z kláštera v nedalekých Podlažicích totiž pochází, Švédové ji tu ukořistili při Třicetileté válce.

OBRAZEM: Codex gigas v Chrasti

Chrast - Muzeum v Chrasti ve spolupráci s Národní knihovnou v Praze právě otevřelo výstavu Codex gigas.

Ďáblova bible se vrací do rodného kraje

Chrast - Výstava Codex gigas – Ďáblova bible (Tajemství největší knihy světa), která je věnována legendami opředenému středověkému rukopisu, bude otevřena v Městském muzeu Chrast až do konce srpna. Jde o zkrácenou verzi expozice, jejíž součástí byl v pražské Galerii Klementinum i originál Ďáblovy bible zapůjčený ze sbírek Královské knihovny Švédska ve Stockholmu.

FOTOGALERIE: Navštivte unikátní výstavu o Ďáblově bibli

Chrast u Chrudimi - Až do konce srpna si můžete ve zdejším městském muzeu prohlédnout unikátní výstavu Codex gigas - Ďáblova bible, která je věnována největšímu středověkému rukopisu světa. Jde o zkrácenou verzi expozice, která byla k vidění v Národní knihovně – v pražské Galerii Klementinum.

Oběd s velvyslankyní. Kvůli Ďáblově bibli

Pardubice - Vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek pozval do Pardubic švédskou velvyslankyni J. E. Catherine von Heidenstam.

Ďáblova bible se vrátila do rodného kraje

Chrast u Chrudimě - Už jen do do 31. srpna máte ojediněnou možnost prohlédnout si v Městském muzeu v Chrasti u Chrudimi unikátní výstavu „Codex gigas – Ďáblova bible (Tajemství největší knihy světa)“, která je věnována legendami opředenému středověkému rukopisu.

Vystavují Maketu Codexu Gigas

Jevíčko - /OBRAZEM/ Žamberský knihař Jiří Fogl představil v úterý večer v Jevíčku na Zámečku svoje unikátní dílo. Jako jediný v České republice totiž vyrobil maketu Ďáblovy bible, Codex Gigas.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT