VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Poselství bude ve vížce čekat století do další opravy kostela

Chrudim - Oprava štíhlé vížky zvané také sanktusník na střeše kostela Nanebevzetí Pany Marie se chýlí ke konci. Včera byl osazen kříž a do malé koule, makovičky, pod ním bylo v měděném tubusu uloženo poselství pro další generace.

Střecha kostela dostává nový kabát

Chrudim – Siluetu hlavního chrudimského kostela Nanebevzetí Panny Marie již delší dobu doplňuje vysoká věž trubkového lešení. Není tam však náhodou.

Z kostela Nanebevzetí Panny Marie se stane holubí past

Chrudim - Ucpání všech otvorů do interiéru kostela Nanebevzetí Panny Marie se ukázalo jako bezúčelné. Holubí hejno se drží této chrudimské dominanty urputně, a tak nezbývá, než z ní vytvořit past.

Vánoční atmosféru si lidé umocnili návštěvou kostela

Chrudim -Půlnoční mši v kostle Nanebevzetí Panny Marie si nenechaly ujít stovky lidí. Všichni se do chrámu nevešli, a zejména mládež si tuto církevně – společenskou událost užila v hloučcích shromážděných na náměstí pod vánočním stromem nebo u kašny.

Varhany opět znějí chrudimským kostelem

CHRUDIM - Zvuk varhanse znovu mohutně rozléhá v chrudimském kostele Českobratrské církve evangelické. Nástroj postavil v roce 1891 varhanář Josef Kobrle z Lomnice nad Popelkou.

Chrudimským kostelem zněly varhany

CHRUDIM - V Chrámu Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi vystoupily na varhanním koncertu Kateřina Jirešová a Adéla Venclová, zpěvem je doprovodila Pavla Klepeštová.

Chrudimský kostel hostí benefiční koncert na podporu stavby hospice

CHRUDIM -V neděli 22. července v 16 hodin se v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi uskuteční benefiční koncert na podporu hospice pro Pardubický kraj. Prof. Karel Paukert, varhanní virtuóz z USA, už podruhé připomene veřejnosti i politikům, aby nezapomínali na své nejslabší spoluobčany – na umírající, kterým především je hospic určen.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie potřebuje opravy za třicet milionů

Chrudim - (ANKETA, FOTOGALERIE) Královéhradecký biskup Dominik Duka se v pondělí 28. dubna v prostorách chrudimské radnice sešel s představiteli římskokatolické farnosti, Pardubického kraje a města. K návštěvě Chrudimě měl vážný důvod: kostel Nanebevzetí Panny Marie potřebuje generální opravu za více než třicet milionů korun.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie čekají opravy

Chrudim - (FOTOGALERIE) Starosta města Jan Čechlovský a místostarosta Pavel Kobetič jednali s ekonomem diecéze Biskupství královéhradeckého Peterem Turocim a arciděkanem Josefem Smolou o projektu rekonstrukce Arciděkanského kostela Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi.

Vrata chrudimského kostela se otevřela dokořán

Chrudim - /FOTOGALERIE/ Do interiéru chrudimského kostela Nanebevzetí Panny Marie na Resselově náměstí se po letech zase dostanou turisté. A to nejen při mších a dalších církevních obřadech, ale také běžně přes den.

Chrudimský kostel se stal atrakcí pro turisty

Chrudim - Celodenně zpřístupněný kostel Nanebevzetí Panny Marie se stal vyhledávanou turistickou atrakcí, a to zejména o svátcích a víkendech. Například minulou sobotu tento církevní stánek navštívily dvě stovky lidí.

Za kostelní kliku vzalo přes jedenáct tisíc návštěvníků

Chrudim - Kostel Nanebevzetí Panny Marie na chrudimském Resselově náměstí navštívilo letos od června do konce září 11 469 návštěvníků. Svatostánek katolické církve byl totiž poprvé po dlouhé odmlce pravidelně otevřený pro širokou veřejnost i mimo dobu konání obvyklých církevních obřadů.

Pánové, pozor, s kšiltovkou se do kostela nechodí!

Chrudim – Za prohlídku chrudimského kostela Nanebevzetí Panny Marie nezaplatíte ani korunu.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT