Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města CHRAST

Zpravodajství z města CHRAST

Hořel stroj na výrobu fólie

Chrast - Profesionální hasiči z Chrudimi a dobrovolní hasiči z Chrasti zasahovali ve čtvrtek ve 4:47 u požáru stroje na výrobu bublinkaté fólie ve firmě v Chrasti. Likvidace trvala zhruba půl hodiny, hasiči poté ještě odvětrali silně zakouřené prostory. Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností závada na elektroinstalaci elektrického rozvadeče stroje. Škoda byla předběžně vyčíslena na 250 tisíc korun, hasičům se podařilo uchránit majetek za 1,5 milionu.

Expozici budou střežit oka stále bdělých kamer

Chrast - Městské muzeum budou již zanedlouho hlídat kameroví strážci. Rada města Chrasti na svém posledním zasedání souhlasila s přijetím grantu na „Zabezpečení expozic Městského muzea Chrast kamerovým systémem Zámek Chrast" z Pardubického kraje.

Sirény ječely mimo pořadí kvůli střešním zlodějům

Chrast – Když se několik zlodějíčků vypravilo v Chrasti za vyhlédnutým lupem v podobě sirény tamějšího výstražného systému, neodradila je od jejich záměru ani výška střechy, na níž se siréna nachází.

Na cestě za lékařem pomůže nový vozík

Chrast - Zejména hůře pohybliví pacienti se budou k lékaři dostávat zase o něco snadněji. Město Chrast na základě žádosti občanů zakoupilo pro místní zdravotnické středisko invalidní vozík.

Pomozte policii s hledáním viníka nehody

Chrast – Policisté hledají svědky nehody, k níž došlo 17. dubna v době od 16.30 do 18.50 hodin v chrastecké ulici Nová Čtvrť.

Z milionů chrasteckých špiček potahovali kuřáci celého světa

Chrast - Největšími chrasteckými zaměstnavateli jsou nevýrobní firmy a organizace. Městský úřad, školy, banky apod. Vždy tomu tak ale nebylo. Hlavně zásluhou podnikatelské rodiny Heislerových tu dříve pracovaly ve výrobě hned stovky lidí.

Pořad zavál kameru i mezi hroby

Hroubovice, Chrast - Starosta Hroubovic Jiří Pokorný se ve středu zúčastnil celodenního natáčení pořadu České televize o židovském hřbitově v Hroubovicích.

Festival Novákova a Tomáškova Skuteč se odehraje i v Chrasti

Chrast - Kostel Nejsvětější Trojice v Chrasti u Chrudimi se stane dějištěm dalšího z řady festivalových koncertů, pořádaných sousední Skutčí. Ve středu od 18 hodin si zde návštěvníci mohou vyslechnout vskutku atraktivní titul.

Pilky ulevily stromům od větví

Chrast - Ostré zuby pil se zařízly do větví chrasteckých stromů, a to v rámci pravidelné údržby městské zeleně, která se provádí vždy v předjaří.

OBRAZEM: Parket v Chrasti patřil tanci

Chrast - Soutěž O pohár taneční školy Bohimia přilákala v sobotu do chrastecké sokolovny spoustu malých i větších tanečnic a tanečníků.

Past na šváby láká na jednu ze čtyř muzejních výstav

Chrast - Městské muzeum hodlá vstoupit do letošní sezóny čtyřmi novými výstavami.

Kamery 
v Chrasti běží, záznamy však zůstávají tabu

Chrast – Obyvatelé Chrasti jsou podle starostky města Martiny Lacmanové rádi, že na dění na náměstí od loňska dohlíží kamerový systém.

Do šatlavy zavírají strážníci kola a kočárky

Chrudim, Chrast – Bývalou chrudimskou šatlavu dosud střeží městští strážníci. Nedrží v ní ale pod zámkem žádné lumpy a podvodníky. Dnes tu totiž na své vysvobození čekají kočárky, kola a další velké předměty odevzdané na tamější oddělení ztrát a nálezů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení