VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města CHRAST

Zpravodajství z města CHRAST

Benefice pro Tomáše Vagenknechta se vydařila

Chrast – Fotografií herce Martina Dejdara a zpěvačky skupiny Quattro ze Skutečska Moniky Voňkové se vracíme k víkendovému benefičnímu koncertu v chrastecké sokolovně.

Projednání žaloby o pozemky 
v okolí Chrasti bylo odročeno

Chrast – Katolická církev podala na konci prosince loňského roku sérii žalob na obce a města v republice, ve kterých se chce domoci majetku, který podle ní přešel ze státu na obce, kraje i soukromé firmy neoprávněně.

Muzikanti z Chrasti pořádají 
v sokolovně benefiční koncert

Chrast – Benefiční koncert se odehraje tuto sobotu od 19. 30 hodin v chrastecké sokolovně. Výtěžek akce, kterou pořádají muzikanti z Chrasti a blízkého okolí, je určen pro bývalého starostu Chrasti Tomáše Vageknechta.

Trojsoší nad portálem muzea bylo zrestaurováno

Chrast - V Chrasti byl dokončen restaurátorský zásah na trojsoší Víry, Lásky a Naděje, které je instalováno nad portálem tamějšího městského muzea.

Benefice pro Tomáše a Míšu: Pomáhat je přece lidské

Řestoky, Chrast – Lidé nejsou lhostejní k potřebným. V Řestokách se zítra uskuteční benefiční akce určená pro Míšu Teresku, chrastečtí muzikanti pořádají příští týden koncert, jehož výtěžek je určen Tomáši Vagenknechtovi.

V Chrasti dali stopku podomnímu prodeji

Chrast – Město Chrast se z rozhodnutí svých zastupitelů připojilo v uplynulém měsíci ke stále rostoucímu počtu sídel, v nichž je zakázán pochůzkový a podomní prodej.

Hromad odpadků stále přibývá

Chrast, Krouna – V Chrasti potřebují sběrný dvůr jako sůl. Plyne to alespoň ze slov chrastecké starostky Martiny Lacmanové, na kterou se co chvíli obracejí lidé s poukazem na narůstající nepořádek ve svém okolí.

Dvě třetiny dotace půjdou na koupi drobného majetku

Chrast – V Chrasti už vědí, jak rozdělí 600 tisíc korun, které město získalo spolu s oceněním „Obec přátelská rodině".

Sběrný dvůr má desítky odpůrců

Chrast – Skupina chrasteckých obyvatel se i za pomoci petice bouří proti plánované stavbě sběrného dvora v Chrasti.

Náměstí mění podobu

Chrast – Náměstí v Chrasti letos prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Stavební práce se v právě probíhající čtvrté etapě přemístily z oblasti před radnicí na druhou stranu od kostela a do jeho bezprostředního okolí.

Cyklostezka do Zaječic bude

Chrast – V okolí města Chrast by v budoucnu mohly vzniknout až dvě nové cyklostezky. Ačkoliv není vyloučeno, že jedna z nich povede po náspu a po plochách bývalého drážního tělesa zrušené železniční trati mezi Chrastí a Hrochovým Týncem, aktuálnější se nyní jeví výstavba cyklostezky mezi Chrastí a sousedními Zaječicemi.

Voda v dávné studni obsahuje více soli

Chrast – Město Chrast nechalo důkladně prozkoumat nedávno objevenou historickou studnu na Náměstí. Kamerového průzkumu, zkoumání vydatnosti studny i návazných rozborů vody se zhostila společnost Vodní zdroje Chrudim.

Zamilovaný vandal zničil auto

Chrastecko – Devatenáctiletý mladík se během víkendového večeru doslova utrhl ze řetězu a v jedné z obcí na Chrastecku nejprve rozkopal autobusovou zastávku. To mu ale bylo málo. O kus dál sebral cihlu a s ní začal mlátit do předního skla osobního auta jak vzteklý datel. Jeho destruktivní amok způsobil škody za téměř 41 000 korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT