VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města CHRAST

Zpravodajství z města CHRAST

Chrasteckým slouží nová posilovna

Chrast - Město Chrast předalo veřejnosti novou venkovní posilovnu na stadionu V Lipkách. Zařízení je určeno pro provozování fyzické aktivity a cvičení na čerstvém vzduchu k zlepšení fyzické a psychické kondice.

Řeč se točila okolo vzdělávání

Chrast - V úterý se na MěÚ Chrast konalo 1. setkání mezi zástupci Místní akční skupiny Skutečsko, Košumbersko a Chrastecko (MAS SKCH) a zástupci vzdělávacích zařízení převážně mateřských, základních, středních a základních uměleckých škol z území místní akční skupiny.

Pevné svaly na léto zařídí hned tři nové venkovní posilovny

Chrudimsko - Venkovní tělocvičny bují v městech na Chrudimsku jako houby po dešti. Není to tak dávno, co byla otevřena posilovna v Chrudimi a letos se sportuchtiví nadšení mohou těšit na nově otevřené areály v Proseči, Skutči a také v Chrasti.

Venkovní divadlo v Chrasti nepohltí keře

Chrast - V loňském roce začalo vedení chrastecké radnice pomalu ale jistě s obnovou dlouho opomíjeného amfiteátru přírodního divadla. Úspěšné hudební vystoupení prověřilo skutečný zájem místních obyvatel a ani letos nezůstane areál tichý a prázdný.

S Bohumilem Černým se v pátek rozloučily davy truchlících lidí

Chrast - Rodina, přátelé a žáci se v pátek zúčastnili posledního rozloučení s Ing. Bohumilem Černým. Taneční mistr, prezident Svazu učitelů tance ČR a ze srdce dobrý člověk zesnul 2. dubna.

Toulaví psi milují i cizí kabanos

Chrast - Lidé v Chrasti si stěžují na stále rostoucí počet volně pobíhajících psů bez vodítka. Někteří se již kvůli samostatně se pohybujícím zvířatům cítí být ohrožováni při svých procházkách.

Polední rozloučení s Bohumilem Černým se uskuteční v pátek

Chrast - Jak jsme již informovali, ve čtvrtek uplynulého týdne zemřel Bohumil Černý. Byl znám jako velký milovník tance a společenské výchovy a jako osoba, která zasvětila 40 let svého života tanci, ať už chrasteckému, celorepublikovému nebo i mezinárodnímu.

Velikonoční jarmark se povedl, tatínkové měli plnou náruč

Chrast - Brány chrasteckého zámku se v sobotu odpoledne otevírají, aby přivítaly návštěvníky na tradičním Velikonočním jarmarku. Na chodbách si stánky otevřely desítky regionálních výrobců různých dekorací, šperků i čerstvě napečených pamlsků. Zejména cukrovinky mizí před očima.

Hledá se nejlepší sněhulák pro Afriku

Chrast - Do charitativního projektu se zapojilo 350 účastníků školy, skauti i dobrovolní hasiči.

V křoviscích na náměstí si kdosi stavěl kuchyň?

Chrast - Vynalézavost velká, ještě větší ale drzost. Tak je možné pravděpodobně nejpřípadněji vyhodnotit počínání neznámého chrasteckého nepořádníka, který si nedělal ani to nejmenší „násilí" s ekologickou likvidací své vysloužilé mikrovlnné troubou. Celou bílou bedýnku totiž naaranžoval přímo do parčíku na chrasteckém Náměstí, kde ji ledabyle ukryl pod houští z tamějších tisů.

Sněhulák bez sněhu? V Chrasti to není problém

Chrast - Před Základní školou Chrast je rušno. Více než dvě stovky žáků stojí frontu a fasují papíry bílé, černé, modré. Barva určuje, čím se stanou. Děti se totiž opět zapojily do charitativního projektu Sněhuláci pro Afriku a počasí je stejně jako loni zklamalo.

Chrastečtí hodnotí rozvojový plán města

Chrast - Zastupitelé již v roce 2011 schválili Strategický plán rozvoje města Chrast na dalších 30 let. Vedení chrastecké radnice však neusíná na vavřínech.

Měření ukázalo, že azbestu ve školce ubylo

Chrast - Po rekonstrukci provedené před dvěma lety byly tehdy v chrastecké mateřské škole změřeny hodnoty výskytu azbestových vláken na takové úrovni, která sice splňovala předepsané hygienické limity, avšak s nikterak přesvědčivou rezervou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení