Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města CHRAST

Zpravodajství z města CHRAST

Členové sdružení se sešli v Chrasti

Chrast - Členové Místní akční skupiny Skutečsko, Košumbersko a Chrastecko, o.s. se nedávno opět sešli v jednacím sále chrastecké radnice nad tvorbou společné strategie rozvoje regionu.

Navrhněte název pro chrasteckou městskou čtvrť

Chrast - Aktuální výzva z Chrasti dokládá, že nemusíte být zrovna věhlasnou osobností, dokonce ani „celebritou" v uvozovkách, aby po vás v historii zůstalo třeba pojmenování konkrétní lokality v ulicích či v mapách.

Petardy v nákupních taškách budou strážníci brzy trestat

Chrast - Pijani i holomci s petardami v rukou mají od nového ruku v Chrasti utrum. Město dvěma vyhláškami zakázalo jednak pití alkoholu na veřejnosti, ale také omezilo používání zábavné pyrotechniky pouze na dobu novoročních oslav.

Za zvednutou rukou si členové žákovského parlamentu stojí

Chrast - Základní škola Chrast se včera stala konzultačním centrem na podporu žákovských parlamentů na 1. stupni ZŠ v Pardubickém kraji, kde parlament funguje už tři roky. Jeho členové organizují řadu akcí a jsou zváni i na jednání zastupitelstva.

V Chrasti už napsali Ježíškovi

Chrasti - S úderem druhé hodiny odpoledne se v sobotu otevírají dveře Městského muzea v Chrasti a dovnitř začínají proudit desítky návštěvníků. Zajímá je nejenom nově otevřená výstava s názvem Co jsme psali Ježíškovi, ale také a především předvánoční jarmark.

Otloukánka odvezli z náměstí

Chrudim, Chrast, Miřetice - Největší smolaři inventárních seznamů: Pítko v Chrudimi nebo dveře chrasteckých záchodků

Ve věži se ukrývá nové poselství

Chrast - Nad krovem východního křídla chrasteckého zámečku se opět tyčí k nebi vížka, která ve svém nitru opět ukrývá poselství pro další generace. Materiály uložené v tubusech nyní obsahují informace o opravách a době, kdy se prováděly, od postavení věžičky v roce 1723 až do současnosti.

V muzejním archivu objevily záznamy o bojích s nacisty

Chrast - Pracovnice chrasteckého městského muzea se díky povinné inventuře v muzejním archivu noří do historie a nemine týden, aby v šanonech a složkách neobjevily nějakou zajímavost.

Lidé vyslali smršť přání a námětů

Chrast - Na výzvu místní akční skupiny Skutečsko, Košumbersko, Chrastecko reagovali lidé zpětným odesláním celkem 162 vyplněných dotazníků.

Úředníci se nemají mračit, etický kodex určuje pravidla

Chrast – Se slušností nejdál dojdeš. Tohoto rčení se drží v Chrasti, a proto radní schválili Etický kodex pracovníka města Chrasti a uložili jej jako vnitřní normu úřadu. V nejbližší době se text kodexu objeví i na městských webových stránkách.

Místo bude pro všechny chrastecké předškoláky

Chrast - Po úspěšném zakončení oprav bude po prázdninách zahájen provoz v další nové třídě chrastecké mateřské školy.

Stopka náklaďákům, zkratku blokuje beton

Chrast - Od pondělí se na tranzitním průjezdu Podlažice Rosice v Chrasti objevila betonová přehrada, kolem které se protáhne chodec, kočárek či šikovnější motocyklista.

Zloději barevných kovů hrozí až tři roky

Chrast - Policisté sdělili začátkem týden podezření z krádeže a porušování domovní svobody 38letému muži. Přečinů se měl dopustit nejméně v sedmi případech na území Chrastecka a to v období od letošního března do května.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení