Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města LUŽE

Zpravodajství z města LUŽE

Strom si prožije s dětmi celý život

Luže - Děti a příroda, to k sobě pasuje. Krásnou akci v uplynulých dnech připravila pro žáky prvních tříd lužské základní školy firma AB PROLES ve spolupráci se společností Lesy Luže.

Setkání Klubu cestou necestou

Luže - V sobotu 18. října v 15:30 hodin proběhne v kongresovém sále Hamzovy odborné léčebny přednáška cestovatele Aleše Dolečka s názvem Kurdistán aneb Felícií do Iráku.

Vstupenku na hrad zaplatí i psi

Luže Zříceninu hradu Košumberk navštívilo v loňské turistické sezóně 7 301 návštěvníků, kteří za vstupenky a propagační materiály utratili více než 350 tisíc korun. Hrad se tak co se návštěvnosti týče dostal na úroveň, v jaké se pohyboval naposledy před patnácti lety.

Luže plánuje investovat do bytů a cest, přibudou i lavičky a koše

Luže - Lužští zastupitelé schválili rozpočet města pro následující rok. Vedení města počítá především s investicemi do komunikací, oprav domů a zvelebení celkového vzhledu Luže.

Vedení města Luže rozhodne, zda zruší provoz automatů

Luže - Kolem čtyř stovek tisíc korun přinesou rodně městu výherní automaty v místních restauracích. Při pohledu na výši rozpočtu je ale zřejmé, že tato částka Luži příliš „nevytrhne" a existuje tudíž snaha učinit gamblerství přítrž.

Mladíci uráželi strážníky cizími nadávkami. Neprošlo jim to

Luže - Ani přezíravý postoj, ani anglický jazyk nepomohl trojici mladíků, kteří budou za své činy pykat.

Léčebna v Luži prošla náročnou zkouškou

Luže - Hamzova léčebna obhájila již 3 reakreditaci, získaný akreditační certifikát je pro pacienty léčebny garancí vysoké kvality poskytované zdravotní péče.

Zahrádka ohromí návštěvníky i vůní babiččiných buchet

Luže - V Hamzově parku a arboretu v Luži budou ve čtvrtek vysazeny první keříky voňavé „Zahrádky slečny Diorové". Jak dámy dobře vědí, parfém Miss Dior patřil svého času k nejoblíbenějším na světě.

Z radnice se rozletí radiové vlny

Luže - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila městu Luže licenci k provozování vlastního rádia s názvem Rádio Luže, a to na dobu 8 let. Vysílat bude na frekvenci 93,2 po celý den.

Ve škole se zabydlí senioři

Luže - Pomalu chátrající malotřídní škola v Bělé bude opět plná života. Nevrátí se do ní žáci, ale město Luže ji plánuje přestavět na šest bytů pro seniory.

Porušil zákaz řízení. Auto si vypůjčil bez svolení majitelky

Luže  - Ani soudní zákaz řízení nezabránil 46letému muži usednout za volant. Aby toho nebylo málo, „vypůjčil" si ke své nezákonné jízdě automobil Škoda Felicia bez svolení jeho majitelky. Měl ale smůlu, protože narazil na silniční kontrolu, které oba jeho prohřešky odhalila.

Úspěšný paralympionik šíří ze svého vozíku naději a radost

Luže - Naděje umírá poslední. Toto rčení nabývá na síle a inspiraci zejména po setkání s někým, kdo se nevzdává a naplno bojuje navzdory nepřízni osudu. Přesvědčit se o tom mohli pacienti Hamzovy léčebny v Luži, které v úterý navštívil úspěšný paralympionik David Drahonínský v rámci projektu B. Braun tour s Davidem.

Košumberské léto má stovky návštěvníků

Luže - Košumberské léto, festival plný divadla, koncertů a filmové proekce na nádvoří hradu, vstoupilo do své druhé poloviny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení