VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města NASAVRKY

Zpravodajství z města NASAVRKY

AKTUALIZOVÁNO

Kostel v Nasavrkách vybouchl! Bylo to však jen cvičení

Nasavrky, Hlinsko - Desítky aut policistů, hasičů i záchranářů přijely v pátek kolem poledního ke kostelu v Nasavrkách. Zde měl odpálit sebevražedný terorista nálož na svém těle.

Jarmark v Nasavrkách bude přátelským setkáním místních

Nasavrky – V sobotu odpoledne proběhne v Nasavrkách adventní jarmark, který je připravený jako přátelské setkání místních občanů. Ti, kteří umí vyrobit a připravit něco zajímavého a jsou ochotní jít se „svojí kůži na trh", nabídnou svým sousedům různé vánoční zboží, drobné dárečky, adventní věnce, svíčky, výrobky ze dřeva, drobné pamlsky, ozdoby, malované perníky, keramiku a další drobnosti, které sami vyrobili.

Nasavrčtí pokročili s rekonstrukcí náměstí

Nasavrky – Město Nasavrky pokračuje v rekonstrukci tamějšího náměstí. V současné době zde probíhá výstavba nové kanalizace.

Syrová býčí hlava na bráně Keltů vzbudila údiv i odpor

Nasavrky – Návštěvníky slavnostního otevření keltského skanzenu na první pohled upoutala hlava býka umístěná na vstupní bráně. Syrové maso u některých lidí vzbudilo odpor. Pod snímkem fotografky Ivany Hronové se tak rozpoutala zajímavá diskuze.

Zvyky Keltů lidé přímo hltali

Nasavrky – Konečně, řekl si mnohý návštěvník sobotního otevření keltského skanzenu v Nasavrkách. Členové kmene Boii je mohli přivítat díky své vlastnosti vzdorovat nesnázím.

Keltský skanzen se v sobotu konečně otevírá

Nasavrky – Keltský skanzen u Nasavrk poprvé otevře dveře návštěvníkům tuto sobotu 5. listopadu. Vesničku staví spolek Boii posledních pět let. Navzdory nesnázím v podobě krachu firmy vybrané na jeho dostavbu a ztrátě jedenáctimilionové dotace se podařilo díky usilovné práci dobrovolníků i podpoře města Nasavrk a dalších mecenášů konečně otevřít.

Bójové poprvé oslaví Samhain u sebe „doma“

Nasavrky – V sobotu 5. listopadu se v nasavrckém skanzenu uskuteční oslava keltského svátku Samhainu, tj. keltského nového roku. Areál bude otevřen od 10 do 19 hodin. Po celou dobu budou návštěvníci moci poznávat běžný život dávných keltů.

Nasavrcké kaštance je letos již 240 let

Nasavrky – V Nasavrkách si připomenou zítřejším Kaštanobraním 240 let od doby, kdy byly vysazeny první stromy tamější přírodní památky Kaštanka.

Dechová zkouška odhalila viníka

Nasavrky – Ve čtvrtek krátce po dvaadvacáté hodině policisté v Nasavrkách zastavili a kontrolovali kolegové šedesátiletého řidiče osobního vozu volvo.

Přijměte pozvání do včelařské školy

Nasavrky – Dne 29. září uplyne 65 let od chvíle, kdy první zájemci o včelaření zahájili svoje studium v Nasavrkách. V rámci oslav pořádá tamější Střední odborné učiliště včelařské – Včelařské vzdělávací centrum Dny otevřených dveří, které potrvají ode dneška do neděle 25. září.

Jeleni v říji by mohli na chodce zaútočit

Nasavrky, Slavice – Od 
1. září bude pro návštěvníky uzavřen terén honitby obory Slavice. Zákaz se nevztahuje na cestu od hřbitova u Práčova do Slavic a na cestu ze Slavic do Mešin.

Déšť dobrovolníky od práce nevyhnal

Nasavrky – Dobrovolníci během víkendové brigády udělali na keltském skanzenu v Nasavrkách pořádný kus práce. Kromě domu kováře, který je již pod střechou, se stavebníci pustili například i do kurníku nebo vyplnění zdí v polozemnicích.

Bójové vyhlašují brigádu, stavět se bude dům kováře

Nasavrky – Od pátku do neděle se v nasavrckém archeoparku uskuteční velká brigáda, během níž chtějí členové sdružení Boii buď definitivně dostavět nebo minimálně k dokončení výrazně posunout především dům kováře, první větší nadzemní obytnou budovu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT