Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města NASAVRKY

Zpravodajství z města NASAVRKY

Začíná temná polovina roku. V Nasavrkách oslavili Samhain

Nasavrky - Vstup do nasavrckého zámečku hlídají v sobotu dopoledne keltští válečníci. I když jsou ozbrojení, nikoho od bran nevyhánějí. Naopak, malé i velké návštěvníky zvou dovnitř, aby spolu s kmenem Bójů z Nasavrk oslavili Samhain, neboli keltský konec roku.

Keltské oppidum opět přivítá brigádníky

Nasavrky - Snaha o vybudování keltského skanzenu je ze strany členů sdružení Boii obdivuhodná. O víkendu se sejdou opět na brigádě, aby opravili střechy objektů a připravili je na zimu.

Máte rádi kaštany? Přijeďte do Nasavrk!

Nasavrky - Slavnosti jedlých kaštanů v penzionu Galérka zahájí zítra 1. Nasavrcké kaštanobraní, jehož součástí jsou i podzimní trhy regionálních výrobků a pestrý program, který v Kaštance začíná ve 12 hodin.

OBJEKTIVEM: Nasavrčtí hasiči oslavovali

Nasavrky - Sbor dobrovolných hasičů v Nasavrkách existuje už 130 let. V sobotu odpoledne byly slavnostním průvodem zahájeny oslavy. Provázely je na fotbalovém hřišti soutěže, ukázky hasičské historické techniky, skvělá nálada a dobrá muzika.

V Nasavrkách začali sbírat biodpoad

Nasavrky - Město Nasavrky zavedlo systém sběru bioodpadů. Ke sběru bioodpadů bude využíván traktorový nosič kontejnerů, šest kusů kontejnerů o objemu pěti metrů krychlových a štěpkovač. Kontejnery zelené barvy jsou opatřeny nezaměnitelným nápisem nápisem „Bioodpad Nasavrky".

Nasavrčtí přijali nabídku a prodají podíl ve skládce

Nasavrky - Město Nasavrky rozhodlo o tom, že prodá svůj čtyřicetiprocentní podíl ve společnosti AVE Nasavrky a.s., která vlastní a provozuje tamější skládku komunálního odpadu.

Nasavrky si připomenou Lidickou hrušeň

Nasavrky - Lidická hrušeň. Tak se jmenuje výstava, kterou pořádá město Nasavrky ve výstavních prostorách tamějšího zámku. Lidická hrušeň je živoucím pomníkem válečných událostí.

Penězovod ze skládky nevyschne

Nasavrky - Nasavrčtí získali za devět let na poplatcích za skládkování 122 milionů korun.

Nasavrčtí zvažují prodej svého podílu

Nasavrky - Město Nasavrky zvažuje nabídku společnosti AVE CZ odpadové hospodářství Praha s.r.o., podle níž by Nasavrčtí mohli odprodat svůj čtyřicetiprocentní podíl ve společnosti AVE Nasavrky a.s., která provozuje nasavrckou skládku odpadu.

Již v sobotu se můžete vydat na ležácký půlmaratón

Nasavrky - Je mnoho běžeckých závodů, ale jen některé jsou výjimečné! Postavte se na start a vzdejte svým výkonem čest památce obyvatel vyhlazené osady Ležáky.

Postavte se na start a vzdejte čest památce obyvatel vyhlazené osady Ležáky

Nasavrky – 41. CKP Cena Nasavrk – AVE půlmaratón Ležáky čeká na běžce již příští sobotu.

Bójové dostavbu keltského skanzenu rozhodně nevzdávají

Nasavrky - Členové občanského sdružení Boii neházejí flintu do žita a přes rány osudu se ustavičně snaží dobudovat keltský archeopark u Nasavrk. Během uplynulého víkendu se tedy opět v areálu rozezněly zvuky pil a kladiv, jak dobrovolníci dokončovali dům kováře a samotnou kovárnu.

Jaro uvítali i tradiční výstavou v Nasavrkách

Nasavrky - Kuřátka, beránci, první rozkvetlé snítky kočiček a desítky dalších dekorací připomínají všem návštěvníkům, že astronomicky i fyzicky už přišlo jaro. Na Středním odborném učiliště včelařském Včelařském vzdělávací centru v Nasavrkách dneškem končí tradiční jarní výstava s velikonočními dekoracemi provoněná medem, kterou pořadatelé nazvali Jaro na vsi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení