Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města NASAVRKY

Zpravodajství z města NASAVRKY

Senioři mohou začít studovat na univerzitě

Nasavrky - V nasavrckém konzultačním středisku začíná od pátku další semestr virtuální univerzity třetího věku. Tématem zimního semestru je umění rané renesance v Itálii. Výuka se uskuteční v Domě s pečovatelskou službou v tamní kavárničce, začne od 13:30 a skončí v 15:00.

Hlavní roli sehrály plody a barvy podzimu

Nasavrky - Ve Středním odborném učilišti včelařském včelařském vzdělávacím centru v Nasavrkách se od pátku do neděle uskutečnil 18. ročník tradiční podzimní výstavy „Plody a barvy podzimu".

AKTUALIZOVÁNO

Spor u přestupkové komise skončil zraněním a záchytkou

Nasavrky - Rozbitým lustrem, servanými cedulkami ze stěn a lehkým zraněním jednoho z účastníků skončil přímo na radnici v Nasavrkách na Chrudimsku incident mezi dvěma muži, kteří sem byli kvůli svým sporům předvoláni k přestupkovému řízení.

Skanzen Keltů roste i ve vedru

Nasavrky - Stavebníci budou rádi za jakoukoliv pomoc od štědrých lidí a přivítají i dobrovolníky.

OBRAZEM: V sokolovně dováděly rozpustilé masky

Nasavrky - Nasavrckou ovládlo v neděli karnevalové veselí. Na parketu se sešla řada roztomilých dětských masek, o hlavní zábavu a hudební doprovod se staral „pirátský kapitán" DJ Libor Štumpf a jeho koráb. Pořadatelé z TJ Sokol Nasavrky připravili pro děti několik soutěží o sladkou odměnu, a tak bylo o dobrou zábavu postaráno. A v jednu chvíli dokonce v Nasavrkách i sněžilo. To když se k zemi snášela záplava barevných konfet, která vyvolala mezi dětmi velké nadšení…

Keltové oslaví na Dušičky nový rok

Nasavrky - Ačkoliv v křesťanském kalendáři zbývají do nového roku dva měsíce, Keltové budou slavit již tuto sobotu 2. listopadu svátek Samhain, tedy keltský Nový rok. Slavit se bude i v Nasavrkách, kde občanské sdružení Boii nejprve představí návštěvníkům život našich předků a vrcholem akce se stane lampionový průvod a druidský novoroční obřad.

FOTO: Keltové smazali škody po vandalech

Nasavrky - Rány, které keltskému archeoparku způsobili před dvěma týdny neznámí vandalové, se pomalu zacelují. Občanské sdružení Boii, které skanzen provozuje, uspořádalo během uplynulého víkendu dobrovolnickou brigádu, jejímž cílem bylo napravit škodu spáchanou neznámými vandaly. Na skanzenu se postupně vystřídalo více než dvacet dobrovolníků, přičemž někteří přijeli až z Kolína. Celý víkend se tak nesl v duchu aktivního práce.

Jako strojem času jsem se přenesla na jeden den ke Keltům a Druidům

Nasavrky – Tropické teploty, kov, výheň a Kelti. Tak by se dal stručně definovat letošní festival keltské kultury Lughnasad v Nasavrkách, který přilákál na tisíc návštěvníků.

Včelařské učiliště chystá novinku

Nasavrky - Střední odborné učiliště včelařské v Nasavrkách kromě dálkového oboru včelař chce nabídnout zájemcům i tříleté denní studium. 

FOTO: Motor automobilu pohltily plameny

Libáň - Hasiči z Chrudimi a Nasavrk byli ve čtvrtek v 8:34 přivoláni k požáru vozidla Renault Megane, které začalo hořet na silnici v nasavrckém místní části Libáň.

Nové jméno ulice připomene včely

Nasavrky - Zastupitelé města Nasavrky na svém pondělním jednání pojmenovali novou ulici. Ze dvou předložených návrhů, které se dostaly do finále, bylo vybráno označení Včelařská.

FOTOGALERIE: Při čtvrtém startu se Said Azouzi dočkal

Nasavrky - 39. CKP Cena Nasavrk, Eurobit AVE půlmaraton Ležáky nabídla tradičně vysokou kvalitu.

39. CKP Cena Nasavrk, Eurobit AVE půlmaraton Ležáky

Nasavrky - Jedna z největších sportovních akcí Chrudimska, mezinárodní půlmaraton Nasavrky Ležáky Nasavrky v rámci 39. ročníku CKP Ceny Nasavrk, nabídne v neděli 9. června od 10 hodin opět výbornou konkurenci a pestrý doprovodný program, který dokáže zaujmout vpravdě celou rodinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení