VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města NASAVRKY

Zpravodajství z města NASAVRKY

Nasavrčtí uslyší hlášení či sirénu bez problémů

Nasavrky – Varování před povodní či jinou katastrofou i prosté hlášení obecního rozhlasu se co nevidět dostane k uším nasavrckých občanů rychleji a především ve srozumitelné podobě.

Pět panáků rumu do rána nevyprchalo

Nasavrky – Kopnout do sebe pět panáků rumu a pak usednout za volant? Pro 29letého řidiče vozu Honda, kterého v neděli po páté ranní kontrolovala hlídka dopravní policie, zjevně žádný problém.

Ptačí zpěv má svádět souboj s přeháňkami

Podlíšťany - Myslivecké sdružení Podlíšťany Ochoz společně se Základní organizací Českého svazu ochránců přírody Nasavrky a ornitologem Františkem Bártou v neděli pořádají u příležitosti oslav Dne Země „Ptačí neděli u rybníka Hluboký".

Keltové vyrazí bránit vesnici kalenou ocelí

Nasavrky - V nasavrckém archeoparku řičí polnice, Keltové se hotoví k boji na obranu své osady. Náhodní kolemjdoucí však nebudou svědky krvavého střetu. V pátek začíná další z řady víkendových akcí pro dobrovolníky s názvem Ubraňme vesnici, kterou pořádá občanské sdružení Boii.

Nechceme změnu času, přišli v pondělí říct senátorům Keltové

Nasavrky, Praha - V pondělí navštívili zástupci občanského sdružení Boii o. s. Senát Parlamentu ČR. Na pozvání senátora Petra Šilara se zúčastnili tiskové konference při příležitosti zahájení evropské občanské iniciativy za zrušení změn času.

ROZHOVOR: Symbolem nového života je vejce

Nasavrky - O rozhovor jsme požádali Annu Frantalovou z občanského sdružení Boii.

FOTO: Včelařská škola žila i v sobotu

Nasavrky Studenti 1. ročníku dálkového studia učebního oboru Včelař se sešli v sobotu v nasavrcké škole při konzultaci k předmětu Biologie včely medonosné.

Kelti nakonec ožijí! Zmrazený projekt dostává nový impuls

Nasavrky - Keltskému archeoparku svítá na lepší časy. Po nucené pauze způsobené stopnutím evropských dotací a podezření z nezákonného jednání ve veřejných zakázkách mohou opět autoři tohoto projektu myslet na dostavbu.

Ve čtvrtek se probudí keltové

Nasavrky – Čtvrtek bude v Nasavrkách patřit keltům. Od 17 hodin se otevřou dveře místního zámku během dne otevřených dveří, který organizátoři spojili s přednáškou o keltském stavitelství a době římské.

Ocenění pro nasavrckého starostu

Nasavrky, Praha – V pátek 7. prosince se v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě konalo tradiční oceňování nominovaných na Cenu Přístav. Jedním z laureátů se letos stal i starosta města Nasavrky Milan Chvojka, jehož nominovalo občanské sdružení Boii spolu se skautským střediskem Kelt Nasavrky a s Koalicí nevládek Pardubicka.

V Nasavrkách budou jezdit podle pravidla pravé ruky

Nasavrky – V tomto týdnu čeká nasavrcké řidiče velká řada výrazných změn. Město se rozhodlo vyměnit část dopravních značek za nové a zredukovat jejich počet ve vedlejších uličkách. Do konce týdne by mělo být hotovo.

Pichlavý obal skrývá pochoutku

Nasavrky - Není kaštan jako kaštan. Většina lidí si jej spojí jen s plodinou, ze které jdou za pomocí špejlí stavět postavičky. O tom, že určitý druh kaštanů je jedlý a velmi chutný, musí vědět zejména v Nasavrkách, kde už bezmála 240 let roste sad jedlých kaštanů nazývaný prostě Kaštanka.

FOTO: V Nasavrkách zářily lampiony

Nasavrky – Jedna z místností staré školy na nasavrckém náměstí se v sobotu změnila v improvizovanou dílnu na výrobu lampionů a strašidélek z přírodních materiálů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení