VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města RONOV NAD DOUBRAVOU

Zpravodajství z města RONOV NAD DOUBRAVOU

Město získalo grant na nová vrata, lupičům ztíží cestu

Ronov nad Doubravou - Na obranu proti nenechavým zlodějům a zároveň pro celkovou vzhlednost daného místa nechalo vedení města vybudovat nová vrata a branku ke sběrnému místu odpadů.

V Ronově nechtějí silnici před školou

Ronov nad Doubravou - Radnice v Ronově nad Doubravou bude nejpozději do konce listopadu odesílat žádost o finanční dotaci na připravovanou revitalizaci zeleně v parku na náměstí. Úprava parku by pak měla tvořit první etapu zamýšlené celkové obnovy ronovského náměstí.

Opilí povaleči dostali stopku, investicím však svítí zelená

Ronov nad Doubravou - Zastupitelé v Ronově nad Doubravou vyhláškou zakázali pití alkoholu na veřejném prostranství. Vyhláška byla přijata jednomyslně.

Zpité mátohy přestanou strašit děti

Chrudimsko – Žáci v Ronově nad Doubravou jsou často vystaveni pohledům na žíznivá individua, která okupují s lahvemi alkoholu v rukou lavičky v parku poblíž školy. „Opilci povykují na kolemjdoucí, dělají nepořádek a ti nejvíc zmožení se někdy válejí po zemi. Lidé se na ně dál nechtějí dívat a ani pro zmíněné školáky to není právě dobrý příklad," konstatuje starosta města Miroslav Žítek.

AKTUALIZOVÁNO

S požárem v Kovolisu hasiči bojovali třicet hodin

Ronov nad Doubravou - /FOTO/ Hasiči od pondělní deváté hodiny ranní likvidovali rozsáhlý požár objektu firmy v Ronově nad Doubravou. 

FOTOGALERIE: Startovalo jen sedm statečných

Ronov nad Doubravou -  U skautské klubovny v Ronově nad Doubravou si dali v sobotu schůzku majitelé populárních „fichtlů", kteří se tu postavili na start nultého ročníku „fichtljízdy" spojené se setkáním strojů československé výroby do 50 kubických centimetrů.

FOTO: Školáci získali praktické zkušenosti pro život

Ronov - Ve čtvrtek 9. května se před zdejší hasičskou zbrojnicí uskutečnila praktická ukázka práce Sboru dobrovolných hasičů z Ronově a Třemošnice pro třídy druhého stupně ZŠ v Ronově.

OBJEKTIVEM: Většina šlapala, malí se vezli

Ronov nad Doubravou  - Na startu cyklovýletu „Od pramenů Doubravy do Ronova" se v sobotu 
v Radostíně u Velkého Dářka sešlo 32 cyklistů. Trasa měřila 55 kilometrů. Nejmladšími účastníky byli půlroční Kubík Turek a dvouletá Natálie Rumlová, kteří se vezli ve vozíku a v sedačce. Naproti tomu nejstarším účastníkem byl Rudolf Jelínek, který oslaví příští rok osmdesátku.

FOTOGALERIE: Stanovalo jen sedm statečných

Ronov nad Doubravou – Vodáci a skauti z Ronova nad Doubravou nejsou žádné „slečinky", ale mizerné víkendové počasí přece jen většinu z nich odradilo od nočního splutí Doubravy z Ronova do Žlebů. Na vodu, do přírody a pod stan tak nakonec zamířilo jen příslovečných sedm statečných.

Brr, už i vejce mají kulich. A nový rekord je na světě

Ronov nad Doubravou - /FOTOGALERIE/ Pod bedlivým dohledem pracovníka pelhřimovské agentury Dobrý den vytvořily děti ze Základní školy v Ronově nad Doubravou originální velikonoční vajíčka. Nápad vznikl v hlavě Věry Hrdličkové, která pracuje ve škole a je známá svou výtvarnou zručností. Napletla miniaturní čepičky a šálky, školáci na skořápky namalovali obličeje a vzniklo tak rekordních 239 originálních postaviček.

OBRAZEM: Za každým rohem číhal brouček

Ronov n. Doubravou - V sobotu odpoledne se ve školní tělocvičně konala „Broučkiáda, aneb co se děje v trávě". Tuto zábavnou show uspořádala Leona Mrázková se svou kolegyní, které společně cvičí malé děti pod místní jednotou Sokola.

OBJEKTIVEM: Skauti se bavili a plánovali jaro

Ronov nad Doubravou - Pátečního šipkového turnaje skautů se zúčastnila zhruba desítka soutěžících. Nešlo ale jen o sport. Součástí akce bylo i posezení spojené s konzumací vepřového ovárku a s plánováním skautských akcí na letošní jaro. Stanoven již byl například i termín tradičního ronovského Vítání jara spojeného s pochodem na Pařížovskou přehradu, která letos oslaví 100 let provozu. Akce se uskuteční 23. března.

Ronovské sníh nezaskočí

Ronov nad Doubravou – Aby zabezpečila sjízdnost místních komunikací a schůdnosti chodníků na území města Ronov nad Doubravou a místních částí Moravany a Mladotice, schválila rada města plán zimní údržby místních komunikací a chodníků.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT