Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města SEČ

Zpravodajství z města SEČ

Seč do rekreace investuje milion

Seč – „Byla to asi nejúspěšnější turistická sezóna, kterou jsme tu na Seči měli. Jsme spokojení a chci věřit tomu, že to bude i nadále," hodnotí sečský starosta Marcel Vojtěch uplynulé měsíce. Rovnou také dodává, že veškeré takto vydělané peníze město opět reinvestuje do další podpory cestovního ruchu.

Drakiáada: netopýr létal nejdéle

Seč - Organizace Sečská lilie uspořádala v sobotu na fotbalovém hřišti Drakiádu, které se zúčastnilo více než dvacet lidí. K nebi vzlétli draci s různými barevnými motivy a ten ve tvaru netopýra létal nejdéle. I přes to, že občas foukal velmi slabý vítr, nebo žádný, museli děti a tatínci běhat s draky až na nedaleké pole.

Vodáci se rozloučili s řekou

Seč – Ronovští skauti uspořádali tuto sobotu odpoledne třetí ročník podzimního sjezdu Chrudimky. Pod sečskou přehradu se tak přijelo rozloučit s vodáckou sezónou zhruba 400 vodáků ze všech koutů republiky.

Hasiči budou závodit pod rouškou tmy

Seč – Rok se s rokem sešel a je tu opět čas na tradiční večerní soutěž v požárním útoku. Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje, územní odbor Chrudim pořádá v pátek od 20 hodin na požární stanici Seč již XIX. ročník této soutěže.

Motel v Seči se rozpadá, zbyly jen vzpomínky

Seč – „Pamatujete sečský Motel, oázu všech chuligánů a čundráků? Takhle jsem ho, bohužel, vyfotil dnes," svěřil se na sociální síti Chrudimák Marek Jirovský, jenž kdysi vyhlášené místo navštívil v úterý tohoto týdne.

Radní zakázali podomní prodej

Seč – Sečští radní schválili vyhlášku, kterou zakázali podomní a pochůzkový prodej na území Seče a jejích místních částí

Fotograf zachytil hvězdný vodopád nad Sečskou přehradou

Seč – Sečská přehrada není jen místo pro plavání, turistiku a rybolov v krásné přírodě, ale také okouzlující ráj Železných hor s výhledem ke hvězdám. Ten se nabízí prakticky kdekoliv dál od osvětlených oblastí a rovněž na úpatí nejvyššího bodu nad „Velkým jezerem" z vyhlídky jen kousek od zříceniny Oheb, pozůstatků hradu ze 14. století.

Spadlé dráty zapálily pole

Seč – V pátečních odpoledních hodinách se obyvatelé Seče potýkali s výpadky dodávek elektrického proudu. Krátce na to přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Pardubického kraje informaci o požáru pole.

Cyklista utrpěl velmi vážná zranění

Kovářov – V neděli po šestnácté hodině jel po silnici vedoucí ze Seče do bojanovské místní části Kovářov a vyboural se.

OBRAZEM: Záchranáři usilovně cvičili

Seč – Od pátku do neděle trénovali vodní záchranáři na Seči, a to nejen na souši, ale i ve vodním živlu, aby zdokonalili své schopnosti a zároveň se tak připravili na letní službu na stanici první pomoci u Sečské přehrady.

U Kraskova lze najít zlato a granáty

Kraskov – Zamyslete se chvíli nad názvem Kraskov. Co se pod ním skrývá? No přeci krásný kov. A tím nemůže být nic jiného než zlato. Ano, zlato se skutečně v okolí Kraskova nachází.

Na Seči se blýskaly motocykly Suzuki

Seč – V sobotu po poledni se na sečské náměstí sjely čtyři desítky motorek značky Suzuki.

Voda je zatím čistá 
a láká ke koupání

Seč, Konopáč – S příchodem rekreační sezony zahájili hygienici a majitelé kempů pravidelné letní testování kvality vody nejen na plovárnách, ale i ve vybraných přírodních koupalištích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení