VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města SEČ

Zpravodajství z města SEČ

Do sečského zámku se již voda nedostane

Seč - Po předchozí rekonstrukci střechy sečského zámku se městská radnice, jejíž vedení sídlí od roku 1972 právě v uvedené budově, pustila také do nezbytných oprav fasády objektu.

V Seči už netrnou hrůzou, lípy na náměstí jsou zase v kondici

Seč - Prořezávka přibližně dvaceti lip na sečském náměstí vyšla tamější radnici na 150 tisíc korun. Dva stromy přitom z náměstí úplně zmizely, musely být pokáceny.

Úhoři v Seči hynou, patrně jim schází kyslík ve vodě

Seč - I když je voda v sečské přehradě stále na velmi dobré úrovni, tak zjevně nesvědčí jejím rybím obyvatelům, a to konkrétně úhořům, kteří hromadně hynou.

Festival: Skvělá muzika, počasí i pivo!

Seč – Tu pravou letní pohodu zažili o víkendu návštěvníci prvního ročníku Seč Camp Festu – tedy festivalu plného rozmanité hudby, který se konal v pátek a v sobotu v autokempu Pláž na Seči. Sluníčko hřálo, pivo teklo proudem a libá hudba se nesla éterem. Přesně tak to vypadalo na břehu přehrady.

OBJEKTIVEM: Sečí mašírovali vyparádění hasiči

Seč - Lidé ze Seče a početní návštěvníci města se v sobotu nenechali odradit vpravdě bídným počasím a ve velkém stylu oslavili výročí 695 let od první písemné zmínky o Seči. Nevzdali se tím spíš, že zároveň slavili též 160 let od přidělení statutu města, 135 let od založení místního SDH a 60 let od otevření nové budovy sečské základní školy. Lidé tak nepřišli o vůni pečených klobás, ale ani o slavnostní průvod hasičů nebo o vystoupení tanečnic a zpěvaček z místní mateřské i základní školy.

Do lesa přijel na mopedu, domů musel pěšky

Seč – V neděli krátce před 12. hodinou přijali policisté oznámení o krádeži mopedu.

Část dřevěného potrubí v Seči poslouží jako atrakce pro turisty

Seč - Dva demontované úseky dřevěného potrubí plnícího do roku 2010 funkci přivaděče vody pro sečskou vodní elektrárny instalovalo město Seč v blízkosti svého městského úřadu a rovněž v prostorách autokempu.

Pátrání po malém chlapci mělo šťastný konec

Seč - Ve čtvrtek 7. března v 12.39 hodin oznámila žena na tísňovou linku, že se jí v Seči u Chrudimi ztratil syn. Asi pětiletý chlapec nereagoval na volání matky a zmizel jí z dohledu.

Miloš Zeman je Pod drnem, šířily zprávu tamtamy v Seči

Hoješín - Pod drnem se může v letní sezóně ocitnout každý. Jde o hospůdku, která má víc než dvacetiletou historii a má mezi návštěvníky Sečské přehrady velkou oblibu. Pod drnem se vloni líbilo i novému českému prezidentovi Miloši Zemanovi.

Zastíní nový bazén přehradu?

Seč - Zastupitelé v Seči na svém jednání minulý týden úspěšně schválili městský rozpočet na tento rok. „Všechno je to v pořádku můžeme zdárně hospodařit celý rok," pochvaloval si sečský starosta Marcel Vojtěch.

Seč neztrácí naději na záchranku

Seč - Starosta Seče Marcel Vojtěch říká, že nedávné dobudování stanice zdravotnické záchranné služby ve Skutči dává Sečským naději, že se jednou dočká také jejich město, které o zřízení vlastní stanice usiluje už řadu let.

Když byla Seč pod sněhem, v Třemošnici se jenom divili

Seč - „Technika je připravená, teď zrovna řešíme otázku posypového materiálu," hlásil krátce před příchodem ohlášeného sněžení sečský starosta Marcel Vojtěch.

Hlodavcům v Seči zvoní hrana

Seč - Dlouhý, lysý ocas se mihne mezi popelnicemi, v noci lze slyšet šramot tlapek a občasné písknutí. Potkani a další hlodavci neodmyslitelně patří k lidským městům. Zejména kanalizační systém poskytuje skvělé možnosti pro ubytování hlodavčí rodiny a tuny odpadků produkovaných každý den pak skýtají bohatou tabuli i pro vybíravější jedince. S tím je konec.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení