Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města SLATIŇANY

Zpravodajství z města SLATIŇANY

Koncert má pomoci zvířatům

Slatiňany, Pardubice – Již pátým rokem proběhne v „Divadle 29" v Pardubicích benefiční koncert pro týraná, opuštěná a nemocná zvířata „Pohlaď kočce (d)uši". Organizuje ho z. s. Kočičí naděje spolu s klienty Denního stacionáře Slunečnice. Kromě dalších účinkujících na něm vystoupí i Národopisný soubor Formani Slatiňany s hudebně tanečním a vánočním programem.

Slatiňany si půjčí desítky milionů

Slatiňany – Zastupitelé ve Slatiňanech rozhodli na své pondělní schůzi o přijetí úvěru ve výši 29 milionů korun od České spořitelny.

Lesníci kácejí přestárlé stromy

Slatiňany – Státní podnik lesy ČR Lesy začal s kácením stromů, které by mohly na lesních cestách, ale i přímo v lese u Slatiňan, Trpišova, Svídnice, Kochánovic a Licibořic ohrozit bezpečnost návštěvníků.

U kontejnerů si hoví nelegální kamna i křesílka

Slatiňany - „Žádáme tímto všechny občany a vlastníky nemovitostí na území města Slatiňany, aby při odkládání odpadu do barevných kontejnerů určených pro vytříděné složky odpadu dodržovali čistotu okolo nich. Kontejnery jsou určeny výhradně pro odkládání plastů včetně nápojových kartonů (tetrapaků), skla a papíru," apeluje na nepořádníky Petra Víšková.

Chyba na značce posílá řidiče do „Kuničí“

Slatiňany – Silničáři postupně dokončují opravu dlouhého úseku silnice I/37 vedoucí ze Slatiňan do Nasavrk. A přišel také čas na osazení dopravních značek. Když včera ráno technici umístili směrový ukazatel na Kunčí, obyvatelé této slatiňanské místní části se rázem přestěhovali do úplně jiné obce.

Přeplatek za vodu přišel seniorku draho

Slatiňany – Čtyřiaosmdesátiletá žena ze Slatiňan uvěřila ve středu báchorce o přeplatku za vodu a přišla tak o šperky i peníze.

Muž si v úkrytu před policií vyrobil pár gramů pervitinu

Slatiňany – Policisté z krajské pořádkové jednotky si v polovině minulého týdne přišli pro třiatřicetiletého muže do jednoho z domů ve Slatiňanech. Ten se tu ukrýval, protože měl už 
13. září letošního roku nastoupit do vězení za přečin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Kvůli jedné pětikoruně si drží dveře

Slatiňany – Parkovací automat na odstavném parkovišti u slatiňanského hřebčína si na sebe po nedávném odchodu tamější lidské obsluhy dokáže vydělat. Horší je to už ale s veřejnými toaletami u parkoviště.

Sobotní Den zdraví ukázal návštěvníkům, že lze jít ve stravování dobrou cestou

Slatiňany – V místní sokolovně se v sobotu uskutečnil tradiční Den zdraví pořádaný místním Svazem diabetiků. I když lidé na tuto akci zavítali, návštěvnost nebyla taková, jako v jejích počátcích.

Anonym poslal na svatbu strážníky

Slatiňany – Slavnostní den v sobotu po jedenácté hodině „okořenil" anonym, který zatelefonoval na linku Městské policie v Chrudimi s tím, že vozidla svatebčanů parkují neoprávněně na chodníku ve slatiňanské ulici Jiráskova.

Asfalt už nesvírá přebujelá zeleň

Slatiňany – Do někdejší historické uzoučké státovky spojující Slatiňany s místní částí Kunčí donedávna zasahovala tráva, větve a šlahouny okolní zeleně, avšak město Slatiňany se již postaralo o nápravu.

Přespolního 
s kárkou nevyženou

Slatiňany – Někteří nepořádníci plní s postupujícím podzimem škarpy u slatiňanských komunikací shrabaným opadaným listím. Trávu, větve a listí je občas vidět i na krajích lesa

Výstavu hub sucho nezhatilo

Slatiňany - Přičiněním města Slatiňany a Správy CHKO Železné hory se v pátek a 
v sobotu uskutečnila ve slatiňanském Společenském domě tradiční výstavu hub.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení