Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města SLATIŇANY

Zpravodajství z města SLATIŇANY

Většina chat stojí v lese načerno

Slatiňany – Město Slatiňany chce prodat chatařům veškeré své pozemky v lesní chatové oblasti Borek v katastru městské části Kunčí. Téměř sedmdesát parcel i na nich postavených chat by tak poprvé získalo totožné majitele. Prodeji však nyní brání skutečnost, že většina chat stojí v Borku vlastně nelegálně.

Slatiňanští věří, že za svoz ušetří

Slatiňany – Obyvatelé Slatiňan zřejmě budou muset od počátku příštího roku pečlivěji zvažovat, čím a v jakém množství naplní své popelnice na směsný odpad. Radnice totiž připravuje změnu, podle níž by se obsah popelnic nesvážel každý týden, ale jen jednou za čtrnáct dnů.

Suchem už trpí i zeleň v parku

Slatiňany – Kastelán slatiňanského zámku stejně jako zahradníci udržující přilehlý zámecký park mají kvůli dlouhotrvajícímu suchu stále víc práce se zaléváním. Před chřadnutím musejí chránit především množství různých sazenic, ale také keře na otevřených prostranstvích.

Stovky cejnů čeká stěhování do rybníčku pod zámek

Slatiňany – Sportovní rybáři ze Slatiňan přišli za tamější městskou radou s netradiční prosbou. Chtěli by totiž přestěhovat stovky živých cejnů z Návesního rybníka v Kunčí do malého rybníčku pod zámeckým parkem za bývalou slatiňanskou Modelou. Tedy do místa, jemuž Slatiňanští přezdívají vskutku libozvučným názvem „Liboháj".

Slatiňanští opraví most ve Škrovádě

Slatiňany – Rada města Slatiňany schválila nabídku pro výběr zhotovitele na zakázku města, která spočívá v opravě mostu ve Škrovádě. Opravy se má zhostit společnost MPS Mostní a pozemní stavby se sídlem v Čepí na Pardubicku.

Zámek prožije Hradozámeckou noc

Slatiňany – Ve státním zámku můžete v sobotu prožít Hradozámeckou noc. Tato tradice se koná v mnoha památkových objektech po celé republice.

Historické vláčky vyrazí do Slatiňan

Rosice nad Labem, Slatiňany – Na nadcházející víkend připravilo železniční Museum Rosice nad Labem setkání parkových, zahradních a modelových železnic. Zhlédnout tak můžete nejen výstavu modelů, ale také železnice určené pro provoz venku. Od malých v měřítku 1:45,5 až po větší, na kterých je možno povozit nejen děti. A to bude možné na dráze dlouhé skoro tři sta metrů.

Vodovodní baterie vydržely jen půl roku

Slatiňany – Kastelán slatiňanského zámku Jaroslav Bušta ironicky posílá své hořké „děkujeme" na adresu neznámého vandala a zlodějíčka, který poškodil vodovodní baterie v návštěvnických toaletách zámku.

OBRAZEM: Za jezdkyněmi povlávaly dlouhé sukně

Slatiňany – Národní hřebčín Kladruby uspořádal ve slatiňanském zámeckém parku Závody v Dámských sedlech. Ačkoliv měly jezdkyně ovládání koně ztížené, neboť nemohly jet obkročmo, v každé disciplíně si poradily s elegancí, byť lichokopytníky tu a tam protestovali.

Most se od zítřka uzavře i pro pěší

Podlíšťany – Od zítřka až do 30. listopadu potrvá kompletní rekonstrukce mostu přes Kvítecký potok v nasavrcké místní části Podlíšťany. Most bude postupně úplně uzavřen pro veškerou dopravu i pro pěší.

V odpadkových koších vybuchují petardy

Slatiňany, Chrast – Scénář je vždy stejný: Výbuch petardy umístěné kýmsi nepozorovaně v odpadkovém koši poleká lidi v nejbližším okolí a poničí dno samotného koše.

Opilec putoval z hospody do nemocnice

Slatiňany – Během středeční noční služby narazili chrudimští strážníci na rekordmana, nicméně jeho výkon nebyl vůbec chvályhodný.

Nevěsta neměla ležet na levém boku

Slatiňany – Během uplynulého víkendu se slatiňanský zámek oblékl do svatebního. Návštěvníci během prohlídky procházeli pokoji, kde stávající vybavení doplňovaly svatební šaty i květinové vazby. Na stole v jídelně stál metrový dort, vyrobený z polystyrenu a potažený pěti kily cukrářské hmoty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení