Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města SLATIŇANY

Zpravodajství z města SLATIŇANY

Spálené autosedačky do kompostu nepatří

Slatiňany, Škrovád – Za kompostárnou ve slatiňanské místní části Škrovád se nachází vymezený prostor pro biologický odpad, který nelze drtit a je proto určen ke spálení.

Zámek se oblékne do svatebního šatu

Slatiňany – Mezi neoblíbenější místa pro konání svatebních obřadů na Chrudimsku patří již mnoho let zámek ve Slatiňanech. Od zítřka až do neděle se zámecké pokoje obléknou do svatebního hávu pro potěchu návštěvníků.

Do Slatiňan přijel motorový Hurvínek

Slatiňany – Na chrudimském i slatiňanském vlakovém nádraží zastavoval během víkendu rudý motoráček zvaný Hurvínek, kterého cestující na železnici už dobrých 33 let nepotkají. Leda ve speciální příležitosti, jaká nastala právě o víkendu.

Slatiňany budou bojovat o Pohár hejtmana

Slatiňany - Již zítra bude zajíždět celek místního Spartaku na finále Poháru hejtmana PK, které se odehraje v Kunčině od 18 hodin.

Zámecký park se představí turistům

Slatiňany – V rámci celorepublikové akce Víkend otevřených zahrad se slatiňanském zámeckém parku komentovaná prohlídka, která představí jeho historii i budoucnost. Prohlídky se konají v neděli 12. června od 14 a 15 hodin. Vstupné je zdarma.

Odpad má zůstat zde, přejí si Slatiňanští

Slatiňany – Radnice ve Slatiňanech se na obyvatele města obrátila s prosbou, aby pro odkládání vytříděného odpadu v podobě plastů, skla, papíru a nápojových kartonů využívali označené kontejnery v domovském městě a nevozili suroviny jinam, například do Chrudimě.

Sokolské folklorní soubory mají přehlídku ve Slatiňanech

Slatiňany - Místní TJ Sokol byla pověřena pořádáním VI. ročníku národní přehlídky folklorních souborů. Prestižní akce se bude konat o nadcházejícím víkendu.

Návštěvníky čeká 300 schodů ze zámecké ledárny na věž

Slatiňany - Oživlé památky. Tak se nazývá projekt Národního památkového ústavu, který představuje památkové objekty z různých úhlů pohledu.

Z výmalby dýchá historie

Slatiňany – Rozšířený restaurátorský průzkum v přízemí východního křídla slatiňanského zámku prokázal výskyt výmalby z konce 18. století.

Slatiňanský zámek se těší na školní výpravy

Slatiňany - Pro rodiny a turistické výpravy představuje víkend ideální dobu pro návštěvu expozic slatiňanského zámku i přilehlého zámeckého parku.

OBRAZEM: Zámeckým parkem 
se nesla hudba i zpěv

Slatiňany – Lepší počasí si pořadatelé jubilejního desátého ročníku Slatiňanského pozastavení nemohli přát. Slunce se tu a tam schová za mraky a rozkvetlým parkem se po celý den rozléhá hudba i zpěv, klapot koňských kopyt, zvonění kovadliny a dětský smích.

Park přivítá děti v krojích

Slatiňany - Dnečním obrázkem děvčátka v kroji, vyfotografovaného původně na pódiu ve Slatiňanech a později fotomontáží zapracovaného do prostředí slatiňanského zámeckého parku, si připomínáme blížící se termín Slatiňanského pozastavení.

Opilého šoféra zastavila až jabloň

Slatiňany – Během víkendu policisté vyšetřovali dopravní nehodu ve Slatiňanech. Jak uvedl policejní mluvčí Policie ČR Jiří Tesař, čtyřiadvacetiletý řidič BMW se při jízdě zřejmě plně nevěnoval řízení, najel na zvýšený obrubník následně do oplocení domu a nakonec po přejetí několika tújí narazil do vzrostlé jabloně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení