Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města PROSEČ

Zpravodajství z města PROSEČ.

V Proseči staví novou úschovnu bicyklů

Proseč  - Oblast Prosečska a Toulovcových maštalí si cyklisté oblíbili. Nyní se mohou těšit z toho, že si na jejich bicykly zloději nepřijdou. Za budovou turistické ubytovny vyrostla úschovna kol.

V Proseči zasadí hrušeň, která zažila lidickou tragédii

Proseč - V sobotu ve 14 hodin byl v prostoru pod evangelickým parkem slavnostně odhalen památník prosečským obětem holocaustu. Do města zavítal ředitel Památníku Terezín a předseda pražské židovské obce Jan Munk. U slavnostního aktu nechyběli potomci těch, kterým je památník věnován.

V tělocvičně pod širým nebem si kondici zlepšují i senioři

Proseč - Fitness park pod širým nebem v Proseči již naplno slouží všem sportovcům bez ohledu na jejich věk. Začátky však byly opatrné. Vedení radnice nejprve prověřilo zájem místních obyvatel na sociální síti. Když se ukázalo, že se venkovní posilovna „uživí" a nebude prázdná, začala stavba, která vyšla na 340 000 korun, přičemž 90 000 přispěl dotací Pardubický kraj.

Lidickou hrušeň zasadí na podzim také v Proseči

Proseč - Město Proseč si letos ještě i říjnovými a listopadovými akcemi připomene významné 70. výročí konce druhé světové války.

Prosečští volají po přechodu

Proseč - Nejrušnější silnice v Proseči prochází skrz tamější náměstí. Přechod pro chodce byste na ní ale hledali marně. Místním obyvatelům se to nelíbí.

Prosečští senioři sestavili kuchařku z dávných receptů

Proseč - Co je to vodouka? Z čeho se dělají pečánky? Přesně na tyto otázky odpoví nedávno vydaná Prosečská kuchařka, kterou zpracoval Klub seniorů Proseč. Je to již druhá publikace, kterou senioři takto vydali. Loni to byl soubor pověstí, pohádek a příběhu z Prosečska.

Muzeum pohltí bývalé garáže

Proseč - Vedení Proseče zvažuje varianty, jaké exponáty v nových prostorách vystaví. Ve hře je i vrak letadla

Vařič připomínal bombu

Proseč - Zaměstnanci jedné prosečské firmy přivolali skutečské strážníky, neboť na zahradě našli podezřelý předmět připomínající nástražný výbušný systém.

Prosečská škola si může zvolit slavné jméno

Proseč - Prosečtí zastupitelé již před časem schválili sloučení místní mateřské a základní školy do jednoho celku. Nová příspěvková organizace města pod názvem Základní škola a mateřská škola Proseč vznikne 1. července.

Hasiči už v Proseči nezabloudí, město pojmenovalo čtyři ulice

Proseč - Prosečští zastupitelé schválili pojmenování čtyř ulic ve městě. Začali tak s postupným odstraňováním padesát let starého problému, neboť adresa některých obyvatel byla pouze Proseč a číslo popisné, které se však někdy dublovalo. Proto například záchranka či zásilkové služby nevěděly, u jakých dveří zazvonit.

Cyklisté se u Proseče neztratí

Proseč - Pořadatelé změnili tři nejdelší trasy letošního závodu Cyklomaštale, registrace se plní.

Pevné svaly na léto zařídí hned tři nové venkovní posilovny

Chrudimsko - Venkovní tělocvičny bují v městech na Chrudimsku jako houby po dešti. Není to tak dávno, co byla otevřena posilovna v Chrudimi a letos se sportuchtiví nadšení mohou těšit na nově otevřené areály v Proseči, Skutči a také v Chrasti.

Prosečským zastupitelům pomohou osadní výbory

Proseč - Říká se, že víc hlav víc ví. Této poučky se rozhodli držet prosečští zastupitelé, když vytvořili celkem čtyři osadní výbory, a to konkrétně v Pasekách, Záboří, České Rybné a Miřetíně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení