Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z městysu BOJANOV

Zpravodajství z městysu BOJANOV

Bojanov chystá velkou slávu

Bojanov – Úřad městyse Bojanov srdečně zve do rodné obce na druhé Setkání rodáků a přátel Městyse Bojanov a blízkého okolí, které se uskuteční tuto sobotu. Zároveň se v tento den uskuteční oslavy 125. výročí od založení Sboru dobrovolných hasičů Bojanov. Můžete si rovněž připomenou i 85.výročí otevření nové budovy základní školy.

Bojanovští školáci dnes dostanou knížky

Bojanov - Místní základní škola má v plánu renovovat svou knihovnu. Prvním krokem se má stát akce nazvaná Kniha pod stromeček.

Koledy zazní z úst dětského sboru Bojďata

Bojanov – Celorepubliková a nyní i mezinárodní akce Deníku Česko zpívá koledy se kromě Heřmanova Městce uskuteční i v Bojanově.

OBJEKTIVEM: Školáci se vydali zpátky do pravěku

Bojanov - Deváťáci ze Základní školy Bojanov vyučovali malé „neandrtálce".

Nejdražší bude kanalizace

Bojanov – V městysu obracejí každou korunu, děti se ale nového hřiště podpořeného Unií dočkají.

Školy si žárlivě střeží to nejcennější, své žáky

Seč, Bojanov –„Také v příštím roce budeme nabízet jednorázový příspěvek ve výši deseti tisíc korun,“ říká sečský místostarosta Marcel Vojtěch.

Pražané přinášejí Bojanovu pravdu o chystaném lomu

Čtenářka Chrudimského deníku D. Michálková na téma bojanovského lomu.

Lom by pomohl realizovat velké investice Bojanova

BOJANOV - Městys potřebuje naléhavě rekonstruovat jídelnu v místní základní škole. Pokud by byl znovu otevřen kamenolom Hůrka, výrazně by to pomohlo i dalším potřebným rozsáhlýminvesticím v Bojanově.

Bojanovští přemýšlejí o těžbě kamene, žulu chce dobývat Holcim

BOJANOV - Lidé v obci se rozhodují, zda podpoří vizi společnosti Holcim na dobývání kamene v dávno uzavřeném zdejším lomu Hůrka. „Mohu potvrdit, že o zásoby kamene má společnost zájem. Žula svými parametry odpovídá našim požadavkům na kvalitní kamenivo,“ uvádí Jan Kozák, který je regionálním manažerem kamenické a cementářské společnosti.

Čapí děti z Bojanova doletěly až do Izraele

Bojanov - Asi do týdne by se z teplých krajů do Bojanova měl vrátit párek čápů černých, kteří v blízkosti Sečské přehrady vyvedou novou rodinu. Na loňská mláďata mohou být pyšní, jsou totiž až v Izraeli.

Bojanovští rozhodli: Žádná těžba!

Bojanov - Holcim nebude v lomu za Hůrkou těžit kámen. V sobotu se proti záměru vyslovily dvě třetiny obyvatel Bojanova a jeho místních částí.

Školu v Bojanově naplnil dětský smích

Bojanov - Nejen děti, ale i dospělí se pobavili na Dětském karnevalu v místní škole. Pořádajícími byli členové místního sboru dobrovolných hasičů, kteří připravili pro ty nejmenší pěknou akci plnou zábavy i spousty zajímavých soutěží.

Bojanovský lom má další odpůrce

Bojanov/Nasavrky/Prachovice - Cementářská a kamenická společnost Holcim dlouho usiluje o znovuotevření bojanovského lomu za Hůrkou.

  • 1
  • 2

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení