Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města HROCHŮV TÝNEC

Zpravodajství z města HROCHŮV TÝNEC

VIDEO, FOTO: Cukrovar zmizel a práce ubylo

Hrochův Týnec - Zaměstnanost v obci dostala před časem citelnou ránu, když byl po půlstoletí činnosti definitivně uzavřen a z povrchu zemského demontován někdejší cukrovar. Skončilo rovněž mechanizační středisko Osevy Chrudim, fungovat přestal i podnik SVS Kovo.

VIDEO, FOTO: Romové hledají budoucnost v Kanadě

Hrochův Týnec - Mezi těmi, kdo v poslední době opouštějí Českou republiku, najdeme i Romy z Chrudimska. Za vidinou lepšího života se nyní vypravila do Kanady i početná skupina Romů z Hrochova Týnce. S obcí se rozloučilo přibližně patnáct lidí.

V Hrochově Týnci nevědí, co udělají se zámkem

Hrochův Týnec - Budoucnost hrochovotýneckého zámku je nejistá. V objektu sídlí již několik desítek let dětský domov se školou, jenž je zde v pozici nájemníka. Výchovné zařízení se však má na podzim příštího roku nadobro odstěhovat do Chrudimě. Až děti odejdou, zámek osiří a jeho další užívání již bude pouze na uvážení obce.

OBRAZEM: Kejklení ukázalo dobu středověku

Hrochův Týnec - Sobotní Středověké kejklení jeho pořadatelé umístili do krásné uličky pod kostelem, kde se nachází středověká pizzerie U žíznivého mnicha. Na příchozí dýchla atmosféra dávných věků okamžitě při pohledu na muže a ženy oblečené v historických kostýmech.

FOTO: Hrochovotýnečtí slavili od pátku až do neděle

Hrochův Týnec - Obyvatelé i návštěvníci Hrochova Týnce si o víkendu dosytosti užili oslav 130. výročí založení zdejšího sboru dobrovolných hasičů.

FOTOGALERIE: Hrochovotýnečtí slavili se vší parádou

Hrochův Týnec - Dobrovolní hasiči v Hrochově Týnci oslavili 130 let. Jejich obětavá práce si zaslouží ocenění.

Hrochovotýnečtí mají nové hřiště

Hrochův Týnec - Po více jak třiceti letech se v občané Hrochova Týnce dočkali nového sportovního areálu na místě původních antukových hřišť, která se postupně stala nepouživatelná.

V Hrochově Týnci zahajují výstavbu kanalizace

Hrochův Týnec – Obec začíná budovat kanalizaci a čističku odpadních vod. „Investici zahajujeme v těchto dnech, hlavní rozsah prací ale připadne až na příští rok.

Semafor zastaví jen neukázněné řidiče

Hrochův Týnec – Obec připravuje spuštění ojedinělého dopravního semaforu instalovaného na přechodu pro chodce v blízkosti zdejší radnice.

Červené světlo část řidičů nebere vážně

Hrochův Týnec – Unikátní semafor v Hrochově Týnci, který vystaví stop všem rychle jedoucím řidičům, funguje bez závad. Jenže se ukazuje, že ani červené světlo leckterého řidiče nezastaví.

Nepořádek z příkopů má zmizet

Hrochův Týnec – Rumiště u silnice mezi Hrochovým Týncem a Honbicemi musí ještě chvíli počkat, oprava havárie kanalizace dostala přednost.

Budoucnost zámku je prozatím ve hvězdách

Hrochův Týnec – Pouze několik měsíců již zbývá do okamžiku, kdy budovu hrochovotýneckého zámku opustí žáci a pedagogický personál stávajícího dětského domova se školou. O zámek se pak bude muset postarat sama obec.

Hrochovotýnecká čistička zahájí provoz letos

Hrochův Týnec – Léto neznamená pro hrochovotýneckou radnici klid. „Spoustu práce přináší budování kanalizace a výstavba nové čističky odpadních vod,“ uvádí zdejší starosta Miloslav Besperát.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení