VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z obce ZAJEČICE

Zpravodajství z obce ZAJEČICE

VIDEO: Srážka dvou aut si vyžádala tři zraněné osoby

Zaječice – Včera krátce před devátou hodinou ráno se u čerpací benzínové stanice v Zaječicích srazila dvě osobní auta, která si vyžádala tři zraněné osoby.

V Zaječicích rozdají lidem kompostéry

Zaječice - V letošním roce obec Zaječice zažádala o poskytnutí podpory ze Státního fondu životního prostředí ČR pro zkvalitnění nakládání s biologickými odpady.

Aby se volební komise příště nenudila...

Zaječice -  /POVOLEBNÍ GLOSA/ Volby jsou, jak je známo, věcí důležitou a vážnou. Vše se u nich musí řídit přesnými pokyny a pravidly. A tak se také děje.

FOTO: Zastavili vlak kvůli domnělému požáru

Zaječice – Přehřátý motor upozornil v pondělí po deváté hodině ráno strojvedoucího vlaku při jízdě ze Slatiňan do Zaječic, že by s lokomotivou něco mohlo být v nepořádku. Obsluha vlaku si navíc na zastávce v Zaječicích všimla černého kouře vycházejícího zpod soupravy.

Vánoce se blíží, připomněl jarmark v Zaječicích

Zaječice – Kdo v sobotu zavítal na předvánoční jarmark do kulturního domu, pochopil, že se blíží Vánoce.

V Zaječicích vítali občánky

Zaječice - Do velké rodiny zaječických občánků přivítali před několika dny osm malých dívek a chlapců.

NA NÁVŠTĚVĚ U VÁS: Zaječické plány počítají i s novou čističkou

Zaječice - /VIDEA Z ROZHOVORU SE STAROSTOU/ Obec s tisícovkou obyvatel se má čím pochlubit. Bývalou hospodářskou usedlost se podařilo přeměnit na kulturní dům, obec je plynofikována, u silnice směrem na Libanice se objevila více než desítka nových rodinných domů.

VIDEO, FOTO: Děti z mateřinky obdivovaly v Zaječicích vycpaná zvířata

Zaječice - Přednášky, výstavy obrazů, soutěže dětských kreseb, jarmarky, oslavy Svátku matek, pouštění draků. To je jen několik příkladů z bohaté činnosti zaječického kulturního domu. Živo bylo v sále i ve středu dopoledne, kdy do kulturního domu na své procházce dorazily děti z bítovanské mateřské školy.

Železniční stanice v Zaječicích rychle chátrá

Zaječice - Obyvatelé obce se mohou těšit z nadstandardního množství dopravních spojů, a to zejména díky zdejší železniční stanici. České dráhy však již před lety zrušili na zastávce výdejnu jízdenek a kdysi obydlený dvoupodlažní objekt postupně zcela osiřel.

Školní jídelnu v Zaječicích opraví o prázdninách

Zaječice - Základní školu čeká zateplení, pořízení nové fasády i výměna oken. Vyměněno má být i topení.

OBRAZEM: Lidé v Zaječicích si pochvalují zdravotní středisko

Zaječice - Mezi nejdůležitější součásti zaječické občanské vybavenosti patří i zdejší zdravotní středisko. Lidé jsou rádi, že nemusejí kvůli zdravotnímu a stomatologickému ošetření nikam dojíždět.

Zaječice modernizují veřejné osvětlení

Zaječice - Na roční provoz veřejného osvětlení mají v Zaječicích vyčleněno 150 tisíc korun. Dalšími 150 tisíci pamatují v rozpočtu na opravy a údržbu osvětlení.

VIDEO, FOTO: Představuje se ZŠ Zaječice!

Zaječice - Zdejší základní škola má pouze 1. stupeň. Ptali jsme se jejích žáků, jak se jim líbí život v Zaječicích, a co by v obci změnili, kdyby byli starostou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT