VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Odpady a úklid

Odpady a úklid

V Nasavrkách začali sbírat biodpoad

Nasavrky - Město Nasavrky zavedlo systém sběru bioodpadů. Ke sběru bioodpadů bude využíván traktorový nosič kontejnerů, šest kusů kontejnerů o objemu pěti metrů krychlových a štěpkovač. Kontejnery zelené barvy jsou opatřeny nezaměnitelným nápisem nápisem „Bioodpad Nasavrky".

V Chrudimi přemýšlejí, jak dále s odpady

Chrudim – Město Chrudim připravuje novou koncepci odpadového hospodářství.

Z lesního 
srázu tahali mrtvého berana

Chrast – Pracovníci Městského úřadu v Chrasti museli nedávno ze svahu u naučné stezky poblíž Podskály dolovat mrtvého berana.

Netřídění odpadu prodražuje služby

Krouna, Chrudimsko – V Krouně a v jejích místních částech loni kleslo množství odevzdaného vytříděného odpadu.

Žluté kontejnery už plasty pojímat nebudou

Stolany – Žlutým kontejnerům na tříděný odpad ve Stolanech pomalu odzvonilo, zastupitelstvo obce schválilo pytlový sběr plastů.

Majitelé chytrých mobilů na skládky dohlížet nebudou

Chrudim - Opoziční chrudimský zastupitel Roman Málek se zlobí, že město nevyužilo jeho návrh a nezapojilo se do celostátního projektu ZmapujTo.cz, jenž má za úkol bojovat s černými skládkami. Zmíněný projekt přitom využívají desítky jiných českých a moravských měst.

Nenechavci vykrádají kontejnery s papírem a textilem

Proseč, Chrudimsko - V poslední době se v Proseči množí vybírání kontejnerů naplněných tříděným sběrovým papírem a odpadovým textilem. Neznámí zlodějíčkové suroviny odvážejí do výkupny, kde za ně získávají peníze do vlastní kapsy.

Lenošení na sluníčku láká, ale příroda potřebuje jarní úklid

Chrudimsko - Prožili jsme krásný, převážně slunečný víkend a každý ho strávil podle svých představ. Kdyby příroda uměla mluvit, poslala by mnoho díků těm, kteří ji očistili od odpadků. 

Žíznivý jarní úklid spolyká až sto cisteren čisté vody

Chrudim - Dát v dubnu do pořádku chrudimské chodníky a ulice není žádná legrace. V rámci tzv. blokového čištění se sice naráz neuklízí všech 87 kilometrů městských silničních komunikací a 112 kilometrů chodníků, ale pořádně zabrat dá třeba jen zametení a spláchnutí početných chrudimských parkovišť. Blokové čištění komunikací tak za necelý měsíc zhltne téměř sto cisteren plných čisté vody.

Odpadky se samy neodvezou, nově budou platit také cizinci

Chrudimsko - Novelizace zákona o místních poplatcích přinesla několik změn. Nyní je například možné zvýšit sazbu za svoz odpadků až na 1000 korun. Od nového roku budou muset poplatek platit také cizinci, kteří v dané obci legálně pobývají.

Chrudim v anketě testuje zájem lidí o sběr trávy a shrabaného listí

Chrudim - Před chrudimskými domy by se mohly v dohledné době objevit nádoby hnědé barvy určené pro sběr listí a posečené trávy. Zájem obyvatel o třídění tohoto bioodpadu již město začalo testovat v anketě.

Jarní úklid začal, odtahovka už měla práci

Chrudim - V úterý zahájily Technické služby města jarní úklid parkovišť. Čistil se prostor za nákupním střediskem Dukla a celá Revoluční ulice.

Odpad je pro obec prioritou, snížila poplatek za odvoz

Licibořice - Narozdíl od ostatních obcí a měst Chrudimska vesnice Licibořice letos snížila poplatek za svoz a likvidaci komunálního odpadu. Stává se v okrese světlou výjimkou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT