VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Příspěvky čtenářů

Netušil zničil Slatiňany, Kaufman zase Hlinsko

Chrudim - Zápasy 13. kola pokračoval o víkendu krajský fotbalový přebor. 

Ve Dvakačovicích uctili památku obětí válek

Dvakačovice – I ve Dvakačovicích se na Den válečných veteránů připadající na 11. listopadu sešli někteří občané u pomníku padlých, aby uctili památku těch, kteří za naší svobodou obětovali to nejcennější – život. Připomněli si životy rodáků a občanů, kteří padli v první (přes osm a půl milionů obětí) a ve druhé světové válce (zhruba 43 a půl mil. obětí).

Besta skvěle reprezentovala Chrudim na mistrovství světa

Chrudim – O podzimních prázdninách se 48 tanečnic z Besty Chrudim vypravilo na Mistrovství světa do německého Wetzlaru, kde reprezentovaly nejen svůj tým, ale i Českou republiku a město Chrudim celkem v deseti kategoriích.

Myslivci se svými psy skládali zkoušky

Chrudim, Travná – Okresní myslivecký spolek pověřil Myslivecký spolek Hubert Horní Bradlo uspořádat v sobotu 22. října barvářské zkoušky honičů (BZH).

Úhřetičtí dobrovolní hasiči oslavili 130. výročí založení sboru

Úhřetice - V sobotu 10. září 2016 proběhly v Úhřeticích oslavy 130. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Úhřetice za účasti družstev z okolních obcí a z Moravy.

Chrudimští ve Svidníku vařili dokonce pirohy

Chrudim, Svidník – Chrudimská beseda připravuje již několik let zájezdy pro chrudimské seniory. Nejprve to byly výlety po barokních památkách, po té výlety do královských věnných měst a nyní to jsou výlety do partnerských měst Chrudimě. Prvním byl v květnu výlet do polské Olešnice.

Pejsci se představili 
v Městském parku

Chrudim – Městský park v Chrudimi se stal dějištěm již deváté psí výstavy nazvané Chrudimský pejsek. Zúčastnit se jí mohl každý chlupáč, takže sérii úkolů plnili čistokrevní pejsci i kříženci, kteří museli proběhnout tunelem, prokličkovat mezi tyčkami, sednou na povel a přeskočit nevysokou hrazdu.

Chrastecké muzeum zve na výstavu fotografií, které se zaměřují na detail

Chrast – Návštěvnickou sezónu v roce 2016 v Městském muzeu Chrast uzavírá výstava pojmenovaná Detail 27x. Jak sám název napovídá, společným námětem vystavovaných děl je detail, avšak v širokém a různorodém pojetí hned 27 fotografů, členů Asociace profesionálních fotografů České republiky, která sdružuje tvůrčí a umělecké fotografy působící ve všech oblastech a oborech fotografické tvorby.

Pohostinnost je princip, který patří k hodnotám a tradici Západu

Střední Evropa vždy kulturně a nábožensky patřila k Západu. Strach z komunismu, který byl pro naši společnost a zejména pro jednotlivce a jejich rodiny velkou tragédií, nyní vystřídala nová hrozba, strach z islámských uprchlíků.

Vysvědčení předával i hasič

Chrudim - Základní škola Školní náměstí uspořádala v Muzeu barokních soch slavnostní vyřazení devátých ročníků a opět v duchu tradice byla přítomna i významná osobnost pocházející z Chrudimi, který by dětem ukázala, co vše lze v životě dokázat snahou a pílí. Letos byl pozván chrudimský hasič Jan Štěrba.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT